| PapushaDeCristaL a întrebat:

Dupa cum stiti in curand iar se va incepe scoala iar eu trec in clasa a 8-a si as vrea sa stiu cum e daca e mai greu sau daca facem vreo materie noua, mai ales ca la sfarsitul anului dam examen de admitere la liceu si cred ca vom face ore suplimentare sau nu stiu oricum cred ca e mai greu. Voi ce parere aveti? fundita

Răspuns Câştigător
| kathgilbert a răspuns:

Latina. Acum, depinde si de tine daca va fi mai greu. Mie clasa a 8-a mi s-a parut cea mai usoara, desi am dat tezele cu subiect unic(a 7-a si a8-a)tot am avut de invatat. Dar daca inveti lectie de lectie si intelegi materia nu vor fi probleme. Acum depinde daca ai prins firul de la inceput(adica din clasa a5-a). Succes!

2 răspunsuri:
| Ralluca25 a răspuns:

Și eu tot a-8-a trec și vom avea latină thinking Cred că va fi greu...

| Youcandoit a răspuns:

Si eu am trecut clasa a 8-a si da o sa facem latina si acum depinde de ce profesori ai, eu cel putin cu profu de mate facem si fizica si optionaș matematica iar diriga ii e sotie si ne e profa de muzica, deci in ultima luna o sa facem cam 9 ore pe saptamana, asa ca avem de invatathappy