| Cenusareasa09 a întrebat:

Dupa cum stiti scoala sa amanat cu o saptamana, dar sunt pitin nelamurita, stie cineva daca festivitatea de deschidere se sa face sambata, eu asa am auzit, este adevarat? dau funda, multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Unbelievable a răspuns:

Bună. Uite ce e: pentru început, școala începea pe 10. Apoi, s-a amânat cu o săptămână, la fel cum ai spus și tu. Dar această regulă s-a modificat, deoarece s-a hotărât ca festivitatea de deschidere să fie pe data de 15, adică sâmbătă. La un moment dat, fiecare școală își organiza festivitatea. Unii pe 15, alții pe 17. Într-un final, s-a hotărât să rămână pe 17, fără alte intervenții. Deci LUNI se începe școala. Succes!

1 răspuns:
| MrAlex a răspuns:

Nu..nu este adevar...se face luniwinking am vorbit cu diriga mea si asa mi-a spus