| Andrux_3060 a întrebat:

Eu am fost cu un baiat un an de zile si totul a mers bine, iar acum in martie am facut dragoste. Eu inainte de cu aproximativ 2 luni sa se intample asta ii facusem destul de multe : il inselasem si mai vorbisem cu alti baieti, iar dupa ce am inceput sa tin la el i-am promis ca nu o sa mai fie la fel. Eu am 16 ani si el 15. Problema este ca mama lui a auzit niste chestii urate despre mine, cum ar fi : l-am inselat si ca profitam de el, dar nu stie cate s-au intamplat si ca eu numai eram ca inainte si ca il iubeam. Au fost multe scandaluri, m-au pus sa il las in pace si eu cu el mai vorbim, dar nu ne mai afisem si ei nu stiu ca mai tinem legatura si ca vrem sa fim impreuna.Ce sa fac sa ii conving pe ai lui sa ne lase sa fim impreuna? Ne iubim foarte mult si chiar nu stiu ce sa fac! Funda! Mersi

2 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Buna! Parintii lui il apara de tite deoare ce nu vor sa fie ca tine si cred sau sunt siguri ca fiul lor merita mai mult, foarte putini parinti ar acepta acest caz si foarte putini baieti sau barbati ar accepta din nou o femeie dupa ce au fost inselati de ea. tot ce poti face e sa te duci la ei sa vorbesti cu parintii lui sa-ti ceri iertare de la ei pentru ce ai gresit si sa speram ca va fi bine, in cazul in care nu esti acceptata nu ai de ales trebuie sa tine-ti totul in secret pana ce baiatul implineste varsta de 18 ani moment din care are dreptul oficial la libera alegere. tot ce mai pot sa adaug e ca ceea ce ai facut in trecut a fost groaznic de urat din partea ta nu numai fata de altii dar si fata de tine, pur si simplu ti-ai batut joc singura de tine. Sper ca ai invatat ceva din greselile tale...

... Daca ai ramas insarcinata e destul de grav, dar asa parintii nu vor avea de ales si te vor lasa sa fi cu el sau vor avea scandaluri mari cu parintii tai dupa care cred ca vei face un avort cred eu ne dorit la comanda parintilor tai. I-ti urez succes! Si ai grija ce mai faci pe vitor!

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Parintilor le place la fete sa fie cuminti, ascultatoare, sa invete bine, sa faca lectii cu baiatul lor(nu nunai sex).
O prietenie se bazeaza pe consolidarea relatiilordarr sunteti foarte foarte tineri si fara minte de aceea ar trebui sa fi fata cuminte acum daca tot ti-ai inceput viata sexuala si sa stii ca un copil nedorit acum v-ar distruge copilaria.