| andreeaxrx23 a întrebat:

Eu am o prietena cu care ma cunosc de 6 ani si am fost Bff cam cateva luni, dupa nu a mai vorbit cu mine fara sa fie nicio cearta intre noi. Dupa un an am mai început sa vorbim prin grupuri cu mai multi si na...
Acum vreo cateva saptamani, i-am scris hey in privat si mi-a raspuns si am intrebat-o daca vrea sa ne impacam si a zis da. Chestia e ca noi prin mesaje si pe grupuri mai vorbim, dar la scoala nici nu ma baga in seama si sta cu o fata din clasa mea, care o barfea mereu la mine si pe ea si pe sora ei, atunci când se certau. Eu am toate conversațiile, dar nu stiu ce sa fac. Sa ii arat ce spunea "bff ul" ei despre ea? Eu cred ca o sa fac mai rau, adica o sa stea certate vreo 2 zile si dupa o sa se impace si cu mine nu o sa mai vorbească. Nu stiu ce sa fac. Chestia e ca fata aia merge in fiecare zi la ele (sunt aproape vecine) si doarme acolo si sta acolo dar eu sunt tocmai in celalalt capat de sat si am fost doar de 2 ori la ele. Va rog ajutati-ma,

1 răspuns:
| ofatamda a răspuns:

Buna.Sa ai un prieten cel mai bun in ADEVARATUL sens al cuvantului e un lucru minunat.Asta inseamna sa va ajutati unu pe altul, sa stati impreuna, sa nu va inlocuiti si sa va plictisiti dintr.o data.Fosta ta bff nu ti-a fost prietena adevarata daca zici ca nu a mai vorbit cu tine asa fara motiv.Pur si simplu s-a plictisit de tine. Daca ti ar fi prietena adevarata nu ar face asa.Nu are rost delocc sa mai te tii dupa ea.Si da, arata.i mesajele alea si daca se supara ce? Nu trebuie sa iti pese.Tie trebuie sa iti pese de cine iti e adevarat aproape, restul da-i dracu.Si eu am avut prietene care eram foarte bune si stateam mereuu impreuna ani de zile si dupa si.au gasit altele.Nu are rost.Si mda e f naspa sa nu ai un cel mai bun prieten pentru ca toata lumea are nevoie de unu, gaseste pe altcineva