| gbshebxbxhdbd a întrebat:

Eu vreau sa ma pensez. Mama a zis ca am fost de 3 ori la pensat si a dat bani si mi-a zis sa invat sa ma pensez singura. Si am incercat dar nu prea am reusit asa ca ma gandesc la benzi depilatoare pentru sprancene si stau in Navodari habar nu am unde se gasesc si cat costa si daca sunt bune ca sa stiu sa nu dau bani degeaba. Dati-mi un sfat cat de bune sunt si pretul si unde sa le gasesc( farmacii, magazine, cosmetice ) nici nu vreau sa intreb de nebuna ajutati-ma cine a mai folosit.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât de greu e să te pensezi singură?
Tu deja ai o formă dată de cele de la pensat, deci firele în plus se deosebesc foarte uşor ca să ştii pe care le iei.

| DeathOfDreams a răspuns:

N-are rost să folosești benzi depilatoare (există așa ceva, oricum?)
Roagă o prietenă apropiată să te penseze, sau strânge-ți tu bani și mergi la pensat, iar într-un final, poate vei ajunge să te descurci singură.

| MonixKiller a răspuns:

Dar pensatul e 5 lei cât de sump e? Roagă pe cineva care știe sa te penseze sa o faca in locul tău. Dacă nu sti eu zic sa nu încerci pentru ca îți poți strica forma naturală a sprancenei. Nu folosi benzi depilatoare degeaba. Eu spun sa strângi bani pentru pensat dacă nu are cine sa o faca pentru tine. Si dupa cum am spus nu e scump, prețul variază între 5 si 8 lei. Poate mai ieftin, poate mai scump dar nu e foarte îndepărtat de aceasta suma. Renunța si tu la un suc cand îți dau părinții bani de buzunar si mergi la pensat o data pe luna.

| lovelycristal19 a răspuns:

Ori iti rogi o prietena buna sa te penseze, daca nu stie nici ea, atunci ai putea sa iti smulgi cateva fire care sunt crescute in plus.