| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU
Imi puteti da cateva exemple de personalitati din cultura romaneasca sau universala?Adica sculptori,pictori sau altceva

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Dropsyyy a răspuns:

Muzicieni: George Enescu, Antonio Vivaldi,Wolfgang Amadeus Mozart,Ludwig van Beethoven,Franz Schubert. Sculptori:Adolf von Donndorf,Hermann Volz,Joan Miró,Pablo Picasso,Santiago Calatrava,Constantin Brâncuși‎,Allen Jones. Pictori:Mariotto Albertinelli,Corneliu Baba,Hans von Bartels,Georg Baselitz, Jacopo Bellini, Frank Weston Benson, Anna Bilinska-Bohdanowiczowa. Byee!

1 răspuns:
| HugoBoss a răspuns:

Ion Inculet,Pan Halippa,Emil Loteanu, Ion Antonescu, Albert Einstein