| alexa1234geo a întrebat:

Imi puteti spune si mie slogane despre natura! Va rog frumos!

1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

1-Natura si educatia sunt asemanatoare, caci educatia transforma pe om si, prin aceasta transformare, creeaza natura.
2-În Natura nu exista urat, tot ce a savarsit Dumnezeu este desavarsire.
3-Natura nu este zgarcita, nu este risipitoare, nu se epuizeaza: sunt cuvinte lipsite de sens.
4-Natura nu a fost facuta pentru a fi schimbata.
5-Natura acest Paradis regasit din care vrem neaparat sa ne autoalungam.
6-In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma.
7-Noi, firele de iarba, daca ne vom coaliza, nu vom alcatui decat o pajiste.