| anonim_4396 a întrebat:

In aceasta toamna voi intra in clasa a 9-a, la liceul pe care mi l-am dorit, care este tocmai vizavi de fost mea scoala. De un an am asteptat acest moment, dar acum parca imi pare rau c-am terminat scoala si ca n-o sa mai merg niciodata acolo in calitate de elev crying
Nu vreau la liceu! crying Parca acum imi aduc aminte cum am trecut in clasa a 5-a... Nu credeam c-o sa spun asta vreodata, dar vreau din nou la scoala! crying
In fiecare an se obisnuia sa ne puna melodia "O lume minunata" (in prima zi de scoala) si mi-e frica ca anul asta cand o voi auzi de la liceu ma va bufni plansul sad
Imi pare foarte rau mai ales ca n-o sa fiu cu colegii, profesorii aceia, ca n-o sa mai stau in clasa/banca/locurile mele obsinuite din scoala. Nu vreau sa inceapa ceva nou! crying
Ceva sfaturi? Nu as vrea sa ma fac de ras in prima zi de liceu.

1 răspuns:
| Gyuliano a răspuns:

Relax...o sa iti placa mai mult la liceu decat la generala. Sa nu crezi ca esti singura care a plans dupa fostii colegi/profesori etc. Ai sa te obisnuiesti si ai sa vezi ca sunt cei mai frumosi ani. Anii de liceu happy. Spor la liceu smug