| pufulete_5719 a întrebat:

Buna TPU...

In seara sat s-a intamplat ceva rau de tot.Am o prietena(cea mai buna prietena)care ies in fiecare seara cu ea sa se intalneasca cu prietenul ei, pentru ca sam la sat si na nu vrea sa afle lumea ca este cu el si daca sunt cu ea e altceva.Si ea de la un timp am avzut ca vb cu niste baieti din sat ma rog e un baiat care sunt 100% sigura ca vrea sa fie cu ea. O lua in brate intr-o seara ma rog ii facea curte.In seara sta ii loasem teluefonul si am intrat la mesaje si vazusem niste mesaje de al fostul ei prieten care suferise foarte mut pentru el.Intr-un msj scria "te iubesc"si m-am suparat foarte tare pe ea.Am avertizat-o ca daca mai vb asa cu baietii ii spun prietenului ei. A incepu sa faca fite la mine figuri si a plecat de acolo si in timp ce pleca imi spunea "spune-i ma odata, hai spune-i"si m-am suparat foarte tare si i-am spus ce -a intamplat...Chiar daca este cea mai buna prietena a mea nu am vrut sa o tradez. Dar nu suport asa ceva eu pe baiatul ala il consider un prieten si nu-mi place ca prieteni mei sa sufere pentru ca s-a mai intamplat asta cu un prieten de al meu.

Am pus intrebarea asta sa-mi dati niste sfaturi ce sa fac sau daca a fost bine ca i-am spus prietenului ei.

FUNDasad

Răspuns Câştigător
| Ariyana a răspuns:

Hey,pufulete.Ceea ce a facut prietena ta nu a fost bine...nu trebuia sa stea cu acei baieti.Adica as fi inteles daca prietenul ei ar fi fost un papagal care si-ar fi batut joc de ea, dar din cate ai scris aici am inteles ca era un baiat foarte bun. Ceea ce ai facut tu nu e tocmai bine deoarece nu trebuie sa te bagi in problemele altora...dar recunosc ca si eu as fi facut la fel.Adica,de ce prietenul ei ar fi fraier sa stea cu una care nu tine la el? Nu? Ceea ce ai facut tu este corect si drept, si te felicit ca l-ai avertizat pe baiat.
Funda?:X:X

1 răspuns:
| mykkki a răspuns:

Nu a fost binesad Si eu am o prietena(cea mai buna prietena) si stiu multe despre ea dar nu ii spun prietenului ei deoarece ar fi un fel de para si e cam uratsad Si or cum nu mias risca cea mai buna p rietena pentru nimenihappy