| JuuustMe a întrebat:

TPU!
In vacanta de iarna as vrea sa plec in Italia dar nu sunt prea sigura de asta pentru ca nu prea stiu daca am ce face iarna acolo. Adica ma gadeam sa merg in vacanta de paste pentru ca ar fi mai ditractiv, nu?
Vreau parerile voastreee!
Cand e mai bine sa merg in Italia, iarna sau primavara?
Multumesc :*

2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Mergi iarna, e superb. Vezi orasele, mergi la munte, iernile la ei sunt blande. Ai ce face. Bafta!

| TheBlueWolf a răspuns:

In primul rand arunca doar o privire la amplasamentul lor geografic. Iarna nu se manifesta ca la noi, eu am fost de trei ori in Venetia printre care si o iarna. Vreau sa iti spun ca a trebuit sa ma pun pe cumparat tricouri de pe acolo deoarece eu imi luasem haine groase evident. Asadar nu iti face probleme. Italia este un muzeu cu totul iti recomand Roma, Venetia, Florenta, Bologna, Verona si Milano. Nu vei regreta.Si inca ceva, indiferent de anotimp, oriunde ai fi, daca vrei sa te distrezi, o faci! Succes si drum bun.