| Misterioasa123 a întrebat:

Buna TPU m-am dat cu apa oxigenata si ma mananca pielea pot sa ma scarpin?

2 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Apa oxigenata sau peroxidul de hidrogen are propietati hemostatice, adica opreste sangerarile(in cazul in care te-ai dat intr-un loc in care sangerai). Poate fi utilizata si in medicina ca antiseptic. Faptul ca pe tine te mananaca pielea ori este un evect advers al ei ori esti tu alergic.Nu e indicat sa te scarpini, dar daca persista mancarimea trebuie sa mergi la doctor.

| vulturul21 a răspuns:

Poti sa te scarpini fara stres atata timp cat nu folosesti grebla. laughing)