| xDianaaaaa a întrebat:

Bună TPU, m-am gândit să mă înscriu la școala militară pentru subofițeri jandarmi Drăgășani sau Fălticeni(sunt fată). Eu am 1.65 și 50 kg, credeți că aș putea trece vizita medicală? Au fost scoase baremele de înălțime-greutate, dar totuși mă gândesc că poate aș fi puțin prea slabă. Voi ce spuneți? Dacă aveți cunoștințe acolo ar fi și mai bine. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza cat de slaba esti, stiu persoane foarte slaba care au terminat scoala de jandarmi. Conteaza sa ai stare fizica buna si sanatate foarte buna. La proba medicala se pune mare accent pe defectele de vedere, sa vezi foarte bine cu AMBII ochii. Sa nu ai boli contagioase, infirmitati, defecte fizice. Daca esti sanatoasa si te ai cu sportul zic ca nu o sa ai probleme. Nu conteaza cat esti de slaba.