| Tarzan1999 a întrebat:

M-am saturat de colegii mei. Sunt descurajata total. Si acum cand scriu plang si tremur. Serios,colegii mei imi fac numai rau.
Am stat in vestiar la sport. Nu l-am putut face,si decat sa stau pe o banca,mai bine stau in vestiar,fiindca sportul noi il facem cu inca o clasa,unde profesorul e naspa rau. Tipa,si daca intram in sala cu papucii murdari,imi dadea cu ei in cap,serios.
Acum "tocilarul" clasei,cel mai paracios,cel care toceste doar ca sa aiba note bune,vrea sa ne parasca si pe mine,si pe alte colege ca am stat in vestiar,si o sa iasa scandal si acolo.
Noi,daca ne atentionam o colega ca "vezi ai gresit ceva acolo" sau ceva gen,ne spune mamei ei,dupa aceea ne face panarama.
Tot acel tocilar,daca copiem sau nu ne facem tema,spune "domn' profesor, pune-ti-i 2!" Cand noi trebuie sa fim o clasa unita,nimeni nu vrea. Sunt cu nervii la pamant.
Alte colege, se milogesc sa le dau tema la o materie, dupa ce le-o dau (nu prea se intampla) a 2-a zi daca fac ceva,hop ma zic dirigintei si alea alea.
O colega,diva clasei,care e favorizata de diriginta,tipa la noi,ne face in tot felul,face ca o crizata,ne paraste, si cel mai rau,mananca **** despre mine. Serios, le-a spus colegilor mei ca eu m-am 'mozolit' cu unul,si normal,toti colegii au crezut. M-am saturat. Nu am unde sa ma duc... Este o clasa unde am prieteni,unde clasa e unita. Doar ca,acolo sunt si niste "dive".
Eu vreau pur si simplu sa-mi fac prieteni, sa fiu retrasa ca sa nu fiu subiect de barfa cum sunt acum,sa nu le pese colegilor asa de mult de mine. Dar nu se poate. Deci m-am SATURAT. Sunt disperata. Din cauza colegilor,scoala a devenit un calvar pentru mine.
Ce pot face? Nu pun asa de mult suflet, dar totusi mi-e frica de faza cu vestiarul si celelalte...
FUNDA :*

2 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

Răspuns utilizator avertizat