| mistikk a întrebat:

Buna TPU... m-am saturat de toti si de toate pana acum eram cele mai bune prietene cum s-a terminat vacanta ea a cam uitat de cea mai buna prietena pur si simplu si-a luat fite o sun nu-mi raspunde apoi imi zice ca nu a vazut si chestii din astea si acnd raspunde zice ca nu poate vorbi ca trebuie sa faca nu stiu ce pur si simplu e ca si cum eu as fi doar o cunostinta ...asa din vedere a uitat ca am fost cele mai bune prietene 7 ani de zile acum conteaza mult mai mult colegele ei si prietena ei de apartament sa nu mai zic ce ii poate capul si alia deci a cam uitat de mine a lasat o prietena de 7 ani de zile pentru tipele pe care le cunoaste de o luna cum ar trebui sa procedez eu? funda?

Răspuns Câştigător
| mariiia_4064 a răspuns:

Luand in considerare comportamentul ei ar trebui sa incerci sa treci peste. oamenii se schimba. si nu ii poti impiedica. daca mai ai incredere in ea si crezi ca puteti discuta explicat face to face situatia (luand in considerare ca ati fost bff) poate ei ii se pare normal sa fie asa. trebuie sa aflii si punctul ei de vedere cu privire la tine. nu o zic cu rautate dar poate esti putin cam posesiva si vrei sa o pastrezi doar pentru tine. incearca sa discutati. daca vezi ca nu merge. bucurate de ceea ce a fost dar incearca sa iti ocupi timpul cu altceva. sa cunosti alti oameni... succes!

5 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Daca ti-a facut asta inseamna ca nu iti era o prietena adevarata, ci doar a gasit in tine un mic sprijin atunci cand nu avea de la cine sa il primeasca happy
Sau poate s-a schimbat ea ca persoana --- Depinde si de anturaj! ---
Eu zic sa o lasi in pace o anumita perioada de timp ca sa vezi cum evoluezza tot intre ea si noile ei prietene!
Sincer... thinking
Sunt o gramada de lucruri big grin
Sau iti poti face o noua prietena si tu, desi cred ca este cam greu sa te deschizi asa usor unei noi prietene...

| Nicoleta a răspuns:

Spune-i toate astea in fata si ai rabdare. Daca iti e o prietena buna, isi va da seama ca a gresit.Stiu ca e urat sa te simti 'folosita'.
cel mai bine ar fi sa vorbesti deschis cu ea si sa decideti ce veti face.Nu are rost sa'cersesti' prietenia cuiva. Daca vrea sa fie prietena cu celelalte fete, macar sa iti spuna si tie.

| Nicoleta a răspuns:

Oamenii se schimba si ajungi ( spre parerea ta de rau) sa nu-i mai recunosti.

| musicfan a răspuns:

Cred ca faptul ca o stresezi asa tare si o vrei doar pentru tine o face sa se indeparteze de tine. las-o sa vezi cum evolueaza lucrurile si incearca sa iti faci si tu o noua prietena... o sa ajunga la tine daca mai vrea sa fiti prietene. nu prea mai ai ce sa faci. isi va da seama ca esti de treaba (daca esti) si se va intoarce la tine cu timpul.

| Tiberius a răspuns:

Pot sa fiu eu prietenul tau daca vrei. Ce zici ne imprietenim?laughing