| dZeeT a întrebat:

Mi-am facut special cont pentru a pune intrebarea asta!
In urma cu cateva luni mi-am prins iubitul ca ma inseala cu fosta lui. Am decis sa ma despart de el desi mi s-a rupt sufletul alegand asta.
Aveam incredere in el ca oarba desi l-am mai prins o data ca vorbea cu ea pe Instagram "ca prietenii" si mi-a promis ca o sa incheie tot.
Dupa despartirea noastra el a ales sa intre intr-o relatie cu respectiva, iar acum cateva zile s-au despartit si am primit mesaj spunand ca a realizat ca a facut o greseala, spunand cat de importanta sunt pentru el si sustinand ca vrea sa ne impacam.
Dupa toata situatia asta am luat decizia sa vorbesc din nou cu el, insa nu sunt sigura ce sa fac mai departe.
Voi ce ziceti sa ii acord o sansa cu riscul de a ma rani din nou sau sa ii explic ca nu va mai putea fi nimic intre noi?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| KLiNK a răspuns:

Ca să înțelegem toată nebunia asta, hai să privim toată treaba din perspectiva lui. Odată ce el a ales-o p-aia în locul tău, este clar. Deja a ales. Gândește-te că era într-o relație cu tine și a ales. Deci a ținut mult mai mult la ea.
Apoi, după toată treaba asta, vine la tine să îți spună să vă împăcați. Asta după ce s-au despărțit. Acum nu știu cine a luat decizia despărțirii. Dacă ea l-a lăsat pe el, atunci e grav. Adică fă o comparație:
El te lasă pe tine pentru ea, adică a ținut la ea mai mult.
După ce el este lăsat cu ochii în soare, vine la tine.
Înțelegi? Pentru tine nu și-a asumat niciun risc. Pentru ea da (riscul de a se despărți de tine).
Tot ce face acum este să se arunce în brațele tale. Înțeleg că ești în stare să îți calci în picioare orgoliul de femeie pentru el, dar nici chiar așa. Problema este faptul că:
1. A înșelat
2. Are tupeul să vină să îți încurce iar viața, asta după ce a rămas fără gagică-sa.
Eu zic să îi propui să rămâneți buni prieteni. Cu toate că sunt foarte puțini băieți care ar rămâne prieteni într-o situație de genul.
Știu că vrăjeala este de partea lui. Dar nu te lăsa învârtită pe degete de el.
Am mai zis asta cuiva: Dacă peste 20 de ani vei avea o fată de vârsta ta, iar ea s-ar întâlni cu un tip ca el, ar fi bine? Ți-ar conveni?
Asta te va ajuta să-ți răspunzi singură la întrebare.
Baftă!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Clar nu. nu-i acorda nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai serios, vrei sa o iei de la capăt? Daca nu e capabil sa se hotarasca sa ramana singurel

| CodrutElian1990 a răspuns:

Vrei sa fii umbrela lui pentru vreme rea? Cand ii mai cade una cu tronc te paraseste din nou.

| Goddessss a răspuns:

Lasa-l dracului. Ma mir cum mai întrebi.
Ești o fată de treaba, nu accepta asa ceva.