| sasha8sagh a întrebat:

Mi s-a intamplat ceva ingrozitor as putea spune. M-am intilnit cu un baiat timp de 3 ani, ce-i drept ca mai luam si pauze ne certam si el avea pe altele pentru ca era o relatie la dinstanta, intr-un anumit moment am aflat ca el s-a combinat cu verisoara mea, si mi-a spus direct despre asta. Eu enervata la culme am decis sa ma razbun pentru toata suferinta produsa, in fine am decis ca asa cum eu nu am avut relatii nici cu el si nici cu altcineva sa-mi dau virginitatea unei persoane de incredere, si am ales prietenul meu cel mai bun. Dupa asta incepe razbunarea, m-am culcat cu fratele aiatului cu care am fost 3 ani. Astazi dupa 2 ani de la incindent el m-a vazut pe terasa unei cafenele cu un prieten bun, pe care il plac, si sa oprind incepind sa-mi spuna tot felul de prostii si amenintinduma, eu am fugit de pe terasa si mam urcat direct in autobusul ce ma ducea acasa fara sa atrag atentia multimei de mesaje care imi veneau, odata ajunsa acasa plina de lacrimi, baiatul cu care eram la cafenea mi-a trimis multimea de mesaje, in care ma intreba unde sint, nici nu a fost nevoie sa-i explic ceva, el a spus ca nu a atras atentia acelor cuvinte si ca parerea altora nu conteaza pentru el din vreme ce nu ii pare rau nici pentru o clipa ca ma cunoscut. Nu stiu cum ar trebui sa reactionez, ce sa fac, cum sa fac si mai important e cum sa fiu cu el de acum in colo! Va rog ajutati-ma, dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| վፀiፀፀ a răspuns:

Sincer, i-ai facut-o foarte bine fostului tau! Si eu as fi facut la fel, pacat ca fostul meu nu avea frate ci, avea soralaughing.
Din ce ai spus se pare ca baiatului de la terasa ii place foarte mult de tine si este dispus sa ramana cu tine indiferent de trecutul tau si, sfatul meu este sa nu te indepartezi de el fiindca merita o sansa.
Legat de fostul tau care pare un tip foarte naspa, mai ales ca s-a combinat cu verisoara ta, si ea e o nesimtita daca a acceptat, scuze ca zic, stiu cum e si relatia mea era la fel doar ca nu s-a combinat cu rudele mele ci cu cea mai buna prietena, alta nesimtitalaughing. Deci, da-i block peste tot si spune-i ca amenintandu-te si vorbind urat cu tine nu arata decat faptul ca ii este frica de tine. Asemenea persoane nu merita nici sa le saluti! Ai facut rau ca ai fugit cand el a inceput sa vorbeasca asa dar, te inteleg, daca se mai intampla vreodata, scuipa-l si abia apoi fugi! ^^

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Răzbunarea ta este stupidă, sincer. Uite, băiatul acela chiar merită atenție și tu îl dezamăgești. Măcar s-a interesat de tine să vadă unde ai fugit, pe alții îi dureau în cot.
Îl suni și îți ceri iertare pentru că l-ai abandonat la acea cafenea și ai plecat acasă.

| T0T a răspuns:

Ai procedat prostesc și ți-ai făcut-o cu mâna ta.

| SkyPilot a răspuns:

Ramai cu baiatul cu care esti. El te apreciaza asa cum esti. Nu cred ca iti va cere explicatii.
Incearca sa il ocolesti pe fost. Cred ca iti dai seama ca ai gresit culcandu-te cu fratele lui. Acum te considera amandoi a fi nu-spun-ce.

| Clarity a răspuns:

Ma baiatul cu care ai fost la cafea pare de treaba si se pare ca a inteles ca ce s-a intamplat nu a fost vina ta, continua sa vorbesti cu el poate chiar va intalniti si ii povestesti, nu trebuie sa ii povestesti fiecare fapt care l-ai facut doar sa ii spui ce ti-a facut si ca te-ai razbunat si tu inapoi. Si ai grija sa fii cu cineva tot timpul cand dai de fostul, sa fii sigura ca nu iti face nimic, oricum poate a spus aiurea tot ce a spus, dar niciodata nu poti fii prea sigura. Oricum baiatul se pare ca tine la tine, si cred ca te-ar apara de dobitocul ala. Dupa ce ii povestesti continua relatia cum vroiai sa mearga de la inceput si nu pune atata gand pe ce s-a intamplat daca pe el nu l-a deranjat ce a auzit. Ai incredere il el fiindca se pare ca vrea sa fie langa tine in caz de orice. Sper sa te ajutewinking.

| SoranaCs a răspuns:

Inteleg foarte bine prin ce treci. In aceeasi situatie sunt si am fost si eu aproximativ. Trebuie sa scapi de el de fostul, sa nu iti mai pese deloc de el, nu ii mai da importanta, evital pe el cat si pe cei din anturajul sau. Tu trebuie sa fi fericita! Nu baga in seama mesajele si amenintarile de la el, este un fraier daca poate jigni in ultimul hal o fata, educatia lui este cu totul la pamant. Nu il lasa sa iti afecteze prieteniile si viitorul. Daca acest baiat nu a fost deranjat de acest fapt inseamna ca el te place si iti va fi mereu alaturi cand iti va fi greu.

| Derpina3105 a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa scapi de psihopatul tau de fost ( imi pare rau daca te jignesc, dar niciun baiat nu procedeaza asa sau, mai bine zis, niciun om) Blocheaza-i numarul de telefon ( nu iti mai poate trimite sms-uri si nu te mai poate suna daca faci asta), blocheaza-l pe facebook, instagram etc. daca te mai intalnesti cu el, stati de vorba si roaga-l sa te lase in pace. fa asta intr-un loc cu oameni ca sa nu ti se intample nimic.
daca nu intelege de voie buna, atunci cred ca te-ai incurcat cu cine nu trebuia! Apeleaza la un prieten sau la cineva daca nu te lasa in pace.
Cat despre baiatul pe care-l placi, nu ar trebui sa-ti faci griji daca ai scapat de fostul tau. Odata ce scapi de el, totul va fi bine. Daca baiatul chiar te place, atunci nu va lua in seama incidentul. incearca sa nu aduci niciodata acest subiect in discutiile voastre si va fi Ok.
Sper ca te-am ajutat! happy
Funda? big grin

| dacumspuitu a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te porti normal. Din cate inteleg din ce ai spus si baiatului asta ii place de tine. Deci e in regula, nu ai de ce sa iti faci griji. Cel mai important e ca acest baiat te intelege si te vrea langa el in continuare. Mult succes!