| HopSlow a întrebat:

Buna TPU happy. Mie imi place de o fata, tin la ea, dar ea nu ma place, m-a placut in trecut, am vorbit mult si etc. I'a trecut de mine dar eu inca tin foarte mult la ea si nu stiu ce'as putea face, vreau sa nu o mai plac, sa nu mai tin la ea, sa nu'mi mai pese de ea, sau daca se poate, sa o fac sa ma placa iar, ar fi genial tongue desi nu cred, fiindca vorbeste cu cativa baieti si nu vreau sa ma bag sau ceva ...si nu stiu daca sunt sanse sa ma mai placa, cred c'a fost ceva trecator. Eu i'am spus ce simt, dar vad ca nu ii prea pasa. Am si niste colegi retarzi care fac glume pe seama mea cand este si ea si eu fiind pacifist, nu spun nimic, tac si ii las sa'si bata joc, oricum ce le'as putea face? nu am ce. Revenim happy nu pot sa nu ma gandesc la ea, am incercat este degeaba, chiar nu pot sad Ce as putea face? Va rog... chiar am nevoie de un sfat sad

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu ai ce face, e imposibil sa uiti o persoana, asa instant, dureaza, si cel mai adesea nu o uiti, doar te impaci cu ideea ca nu a fost sa fie si mergi mai departe, chiar daca asta inseamna ca in fiecare zi iti mai merge gandul putin la ea, este oarecum normal, face parte din trecutul tau, deci nu-l poti sterge,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand esti indragostit de cineva nu poti scapa imediat, ai nevoie de timp ca sa o uiti. Ideal ar fi sa-ti concentrezi atentia asupra altei fete, care te place, careia ii pasa de sentimentele tale. Sunt muuulte fete care abia asteapta sa te iubeasca, da-le o sansa. Cu timpul o vei uita, dar parerea mea este ca fata aceea nu te merita, dar sa stii ca probabilitatea ca o persoana care te-a placut in trecut sa te placa si acum este destul de mare.

| IJustDeath a răspuns:

Cred ca este totuși o cale.
Fii atent la băieți care vorbesc cu ea, gândește-te, ce au ei și tu nu?
Încearca sa îți faci o schimbare de look, asa cum sunt cei pe care ea ii place, bineînțeles sa îți placa și ție ca mai apoi sa nu regreți.
Ca să o uiți nu prea ai cum.