Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2800470intrebari
Cupio.ro
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Noi
SATI 345.302AFISARI
184.206VIZITE
162.406V. UNICI
10 Noiembrie 2011
kiddu2 intreaba:

Buna TPU! Niste statusuri d`indiferenta va rogg pentru. yahoo messenger love struck si statusuri de dragoste sau tristete happy!

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    10 Noiembrie 2011 05:00
    pazzaa a răspuns:

1) În iubire se simte mai mult decât e nevoie, se suferă mai mult decât se cugetă, se visează mai mult decât se trăieşte

2) Avem timp pentru toate. Să dormim,
    să alergăm în dreapta şi în stânga,
    să regretăm ce-am greşit şi să greşim din nou
    3) Undeva spre limita disperării, eu am găsit totdeauna speranţa
    4) Nu iubesti o femeie pentru ca este frumoasa, ci este frumoasa pentru ca o iubesti tu!
    5) Lumea are prostul obicei să nu te lase să uiţi exact ceea ce ai vrea să uiţi

6) Timpul e o fiară care are nesfârşita răbdare de a înghiţi totul

7) Nu se poate lua nimic de la capăt, nu mergem decât înainte, doar asupra viitorului putem interveni

8) Pustiul nu iartă, nu uită şi n-are momente de slăbiciune. El e orb şi implacabil. Un călău somnolent şi necruţător care n-are nici vanitatea puterii, nici nevoia de a se spăla pe mâini ca Pillat. Te ucide ca pe o gânganie, fără să-ţi dea nicio importanţă. Pustiul nu bate cuie. El te omoară fără să te atingă, fără să te vadă şi fără să te urască. Pustiul nici nu visează, nici nu se trezeşte

9) În iubire se simte mai mult decât e nevoie, se suferă mai mult decât se cugetă, se visează mai mult decât se trăieşte

10) Marea noastră problemă nu e să fim fericiţi, ci să fim mai puţin singuri
    10))Il nostro grande problema non è essere felici, ma per essere meno soli

11) Amintirile nu ne mai pot omorî; cel mult pot face o rană să doară şi să sângereze din nou

12) Niciodată n-ai avut suficientă imaginaţie pentru a-ţi închipui lumea fără tine
    12))Non hai mai abbastanza fantasia per immaginare il mondo senza di te

14)Fericirea o face pe femeie frumoasă şi dragostea o face fericită.
    Iubirea este adevăratul fard al femeii."

15) Mă doare tot ce iubesc acum, pentru că presimt în orice frumuseţe sfârşitul, dar poate că aşa arată adevărata iubire. Bucură-te de acest dar ...

• 1 răspuns RSS raspunsuri)
  • 10 Noiembrie 2011 13:25
    Crissui a răspuns:
    Nu-ti pasa? Foarte bine, nici mie.

Vorbele mele dor? Dar ce`ai vrea, Sa te alinte?

Invidia e mare.impusca-te,hai deschide geamu' si arunca-te...

Maine va fi frumos, maine va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Am invatat din dezamagiri, dar a trecut.acum e randul nostru sa ne iubim.

O lume in care ne iubim.si tu ma stii.ma ai, ma vrei. eu te privesc si nu-mi ajunge.te tin si nu ma satur.te am.si te mai vreau.si te mai vreau!

M-ajuti sa trec peste momentele grele, tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele.

It's time for : "i don't care"!

Si-am invatat ca vin parti bune cand totu-i greu.si-am invatat sa le astept pe alea mai mereu.

Sunt al naibii de fericita.pe cuvantu meu de mincinoasa.

Ok! si`ti spun noi 2, cine suntem noi
    E povestea noastra in care doar noi suntem eroi. love struck

Am avut clipe ce nu vroiam sa se termine.acum stau si ma intreb ce nu a mers bine.

Era frumos sa ne jucam in doi,
    Dar te-ai jucat tu singur pentru amandoi.

M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor. M-ai facut sa te ador.

Te simti coplesita, da' n-o lasi sa se vada, ca ai sufetu' mai pur decat un fulg de zapada!

E un pic ciudat cum oare
    O secunda fara el te doare.

So what can I do with my life without you?

Tu esti tot... ce nu au fost ei toti la un loc!

happy