| Didi908 a întrebat:

Nu sunt intr-o relatie prea buna cu colegii! Nu ma prea bag in seama nici ei dar nici eu! Sincera sa fiu eu vreau din tot sufletul sa am mai multi prieteni sa vb cu toti si sa ma inteleg cu toti! Dar ba.Sunt prea multe grupuri formate din 2 fete iar la baieti cate 3/4 intr-un grup! Eu am sunt la gimnaziu la un liceu! As vrea sa ma mut la altul din clasa 9-a daca continuam asa pentru ca din clasa 1 suntem un colectiv si din a 4-a in colo [la gimnaziu] am nimerit tot impreuna si mi-e frica ca si la liceu vom nimeri impreuna dar nu vreau! Ce sa fac sa fiu mai populara in bine.

2 răspunsuri:
| sunetul a răspuns:

Si eu observ ca e ceva stricat in relatiile dintre oameni in societate.
Simt frica si necredere sub masca de oameni ocupati, indiferenti, ignoranti sau prea complicati si toti te judeca dupa cum te-mbraci.
Ma bucur asa mult cand gasesc oameni sinceri.

| user1user a răspuns:

In primul rand sa te bagi mai mult in seama cu toti si sa iesi in evidenta (cu note.cu activitati in afara scolii)si sigur macar un pic situatia ta va fi mai buna!big grin