| Mădălina279 a întrebat:

TPUhappy
Nu v-am mai scris de mult.
Am o problema, de un timp la scoala nu mai invat. Nu mai iau note asa bune, fantastice. Si cand nu stiu ceva la tabla, sau cand sunt ascultata un coleg de-al meu mai retardat spune ca sunt proasta.
Nu stiu... Nu l-as baga in seama, Dar am inceput sa cred ca chiar sunt. Si va rog sad sa nu radeti. Dar cand cineva iti tot repeta acest lucru tu chiar crezi lucrurl ala, si asta s-a intamplat si cu mine, Vreau sa spun, ca tot imi trec ganduri prin cap... cum ar fi : De ce as mai sta eu pe Pamanant, adica nimanui nu i-as mai fi de folossad
Pe deoparte am prietenii de pe facebook... si prietenii din realitate care spun ca sunt foarte inteleapta si ca sunt foarte prietenoasa, si nebuna. Dar. am inceput sa cred ca daca eu nu as mai fi, nu cred ca mi-ai simti lipsa careva. Si nu spun asta doar pentru a ma afla in centrul atentiei! ATENTIE!
Va rog, ajuta-mi. Dati-mi niste sfaturi va rog frumos.

Răspuns Câştigător
| InnaArkane a răspuns:

Stiu cum te simti si eu trec prin acelasi lucru dar ce n-as da sa am prieteni care sa imi spuna asa ceva.Nup,prieteni mei imi spun lucruri naspa si rareori ca imi sta bine cu cercei pe care i port sau cu noul tricou.Tot ce trebuie sa faci este sa ignori lucrurile rele care le auzi despre tine si sa selectezi doar ce ti se pare adevarat din ce auzi.De ex. demonstreaza-ti tie nu altcuiva ca nu esti proasta. Discuta cu mama(familia) si cu prieteni tai despre chestia "daca as muri nimanui nu i-ar pasa" si intreabai daca e adevarat daca si ei considera la fel.Ai sa vezi ca te vei simti mult mai bine cand ei auzi asta din gura lor si stima ta de sine va creste semnifcativ.

1 răspuns:
| Behappy11 a răspuns:

Pai nu te mai gandi la lucruri de astea prostesti! gandeste-te la invatatura si invata mai mult fii atenta in clasa la ce se explica si poate iti revii