| Yoanna_4969 a întrebat:

Pe ce data vom incepe anul acesta scoala? Cate vacante vom avea, si pe cat se va incheia? Funda! :*

Răspuns Câştigător
| symy_6648 a răspuns:

Intra aici si gasesti ce iti trebuie... http://www.facebook.com/? ref=home#!/photo.php?fbid=148617668544236&set=a.126124277460242.24689.123298817742788&type=1&theater...sper sa te ajute.

4 răspunsuri:
| anotza a răspuns:

Elevii vor începe cursurile noului şcolar pe 13 septembrie. În perioada 1 - 7 noiembrie 2010, clasele din învăţământul primar şi grupele din învăţământul preşcolar sunt în vacanţă. Ceilalţi vor intra în vacanţă abia pe 22 decembrie 2010, urmând a se întoarce la şcoală pe 5 ianuarie 2011.

Cursurile vor fi ţinute până pe 28 ianuarie, iar în perioada 29 ianuarie -6 februarie, elevii se vor afla în vacanţa intersemestrială.

Semestrul al doilea va începe pe 7 februarie. În perioada 16 - 25 aprilie 2011, elevii vor fi din nou în vacanţă. Cursurile vor reîncepe pe 26 aprilie şi vor dura până pe 17 iunie, după care elevii vor intra în vacanţa de vară, până pe 11 septembrie.

Tezele de pe semestrul I al anului şcolar 2010-2011 se susţin, de regulă, până la data de 17 decembrie 2010, iar cele de pe semestrul al II-lea până la data de 20 mai 2011.
:*

| anotza a răspuns:

"Semestrul întâi al anului şcolar 2011-2012 începe luni, 12 septembrie, şi se finalizează în 23 decembrie 2011. În acest interval va fi o vacanţă pentru ciclul primar în intervalul 22 – 30 octombrie. Vacanţa de iarnă începe în 24 decembrie 2011 şi se încheie în 15 ianuarie 2012, având astfel trei săptămâni", a explicat ministrul Daniel Funeriu, potrivit Mediafax.

Semestrul al II-lea începe, luni, 16 ianuarie 2012 şi se încheie în 22 iunie.

Vacanţa de primăvară va fi în intervalul 7 – 22 aprilie, după care semestrul continuă până în 22 iunie. Vacanţa de vară durează din 23 iunie până în 9 septembrie.

Potrivit ministrului Educaţiei, anul şcolar 2011 – 2012 are un număr egal de zile ca şi anul şcolar în curs.

scuze asta era corect:*

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Scoala se incepe pe 13 Septembrie.
Fundita!
Pa, pa.

| HashChocolate a răspuns:

Incepem scoala pe 12 septembrie, vom avea 3 saptamani de vacanta de Craciun, fara vacanta intre semestre, 2 saptamani de Pasti si de vara 3. Asa s-a facut inteles Ministerul Educatiei si Cercetarii de catre mine! Sper ca am inteles bine si ca ti'am putut fi de ajutor