| Irina009 a întrebat:

pe data de 23 Februarie am fost la ziua unui prieten fiind mai mulți am făcut gălăgie, ora fiind târzie, a venit poliția și la sfârșit după ce ne-a cerut datele, ne-a spus ca primim un avertisment și astăzi am primit de la Direcția generală de poliție a municipiului București, un plic, printre care scrie proces verbal și la Mijloc scrie de 2 ori avertisment. Pot primi amenda? Mama îmi spune ca mai are o foaie in care spune sa o achite in 15 zile amenda. Vrea sa ma sperie?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca pe procesul verbal facut in momentul cand a venit echipajul scrie avertisment, nu o sa vina nici o amenda.

Grija mare pe viitor ca la urmatoarea abatere nu mai primiti avertisment, ci direct amenda care este destul de mare.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Nu cred că primești amendă.
Poliția ți-a zis că a fost un advertisment. Pe viitor ai mai multă grijă.