| lorena66 a întrebat:

Buna, TPU, poate suna ciudat dar sunt suuuper speriată.
Pe la 1:30 am inceput sa aud sunete afara - am crezut ca sunt cainii - si mna, am lasat. Dupa am auzit sunete la usa din spatele casei (cea care duce la bucatarie si de la bucatarie la camara). Am crezut iar ca sunt cateii si nu am bagat de seama. Dupa am auzit usa de la camara scartaind ca atunci cand se deschide si am crezut ca e pisica noastra, dar imi amintisem ca sora mea o daduse in subsol. Apoi am inceput sa o strig pe sora mea (care dormea in camera alaturata) fiindca mi se paruse ca aud pasi. S-a trezit, mi-a zis ca a dat drumul la caini si totusi, cand am rugat-o sa verifice a zis nu. Si acum vreo 10 minute cand mi-am pus telefonul la incarcat am auzit de la parter o tableta deschizandu-se (sunetul acela de la Samsung.) am inghetat de frica. Ce sa fac? Daca nu ar fi real, acum probabil nu as scrie asta
Plus ca e ora 3:40...
O fi vreun hoț in casă?

Răspuns Câştigător
| SiA31 a răspuns:

Cred că e tardiv un răspuns acum. Sper că ai trecut noaptea cu bine.
De multe ori, creierul nostru are tendința de a ne induce unele lucruri.
Dacă se mai întâmplă lucruri de genul, ia-o pe surioara ta de mânuță, luați ceva să vă apărați, în caz că există vreun posibil hoț și una din voi să aibă telefonul pregătit să sune la 112 happy
Mai bine să fii precaut. Dar grijă mare la așa numita "paranoia".
Nu e sănătoasă ^-^

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă de acum e ziuă, citește Grand Hotel Victoria Română de Caragiale. Acolo el are niște cuvinte despre o noapte de insomnie. Simt enorm și gândesc monstruos.

| Andreeush a răspuns:

Poate ți sa părut.

| Sofer a răspuns:

Poate ai halucinati. Ce ai fumat draga?