| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Pt mine e o mare problema. Va rog ajutat-ma! Sunt obsedata de popularitate...(am 14 ani) Am incercat de nenumarate ori sa ma imprietenesc cu copii populari, dar de fiecare data mi-a fost dat peste nas. Sunt deja dezamagita de mine insumi ca nu reusesc sa ma imprietenesc cu niste copii, care pana la urma sunt la fel ca toti ceilalti. Si nu mai am icredere in mine insumi.
Dar, peste 3 zile va avea loc un concert! Nu am cu cine sa merg, pentru ca mi-am lasat si vechii prieteni pentru popularitate.Am ramas chiar singura. crying( Si vreau neaparat sa ies cu cineva popular de la noi din scoala. Va rog din tot sufletul, sa nu ma criticati pentru obsesia mea. Chiar imi doresc enorm de mult ca in aceste 3 zile sa ma apropii de o fata populara si sa mergem la concert! Va multumesc pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| MgdDroopy a răspuns:

Dacă erau și ei "niste copii, care pana la urma sunt la fel ca toti ceilalti" nu umblai după ei disperată.
Mai bine i-ați prietenii "nepopulari" și du-te cu ei la concert. Așa deveniți și voi cool.
Nu trebuie să migrezi după prieteni. Apreciază-i pe cei care îi ai.
Pentru cât timp crezi că o sa te accepte noua gașcă? Un concert, poate două. Întreabă-te dacă merită.
Cât despre încredere...nici ei nu prea mai au în tine.
Nu devii plăcută sau populară pentru că stai lângă cineva, ci prin comportamentul tău.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hahaha, ai renuntat la prieteni pentru niste prefacuti si acum ai ramas singurica? Pai ai primit ce trebuia, daca nici asta nu ti a fost o lectie... continua

| RobertMoon a răspuns:

Eu zic sa încerci sa te împrietenești ccu toata lumea, nu neapărat cu niste copii asa zis populari...

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa la concert asa ceva incit sa te tie minte toata scoala. Impacate cu prietenii vechi deoarece fara ei nici macar om nu ai fi fost si incearca sa fii mai carizmatica incerca sa aduni oameni la tine nu tu sa te duci la ei

| Voidwithin a răspuns:

Cauza si efect, speram ca ai inteles ceva din toata povestea asta.