| ToteuMagda a întrebat:

Revin cu o intrebare...asi avea nevoie de niste trucuri de a invata engleza...sau site-uri dar asi vrea in special trucuri...multumesc anticipat.
Funda raspunsului cel mai bun!❤❤

Răspuns Câştigător
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Nu stiu daca poti numi asta trucuri, dar in mod sigur sunt cele mai placute, practice si eficiente mijloace de a invata.
Ma refer la discutii pe care sa le porti cu prietenii in limba engleza - in felul acesta vei invata si de la ei. De fapt, toti veti fi castigati conversand astfel.
Apoi poti tine un jurnal in limba engleza; daca nu esti sigura pe ceea ce ai scris, scrie pe Google o parte din fraza; daca e corecta, vei mai gasi formulari identice. Daca nu, nu vor mai fi, dar cel putin vei sti ca acolo ceva nu e bine.
Urmareste filme nesubtitrate sau chiar subtitrate si fii permanent atenta, ca sa corelelzi ce auzi, cu subtitrarea.
Ca ultima metoda, iti sugerez sa cauti pe net textele melodiilor in engleza care-ti plac la nebinie si sa le traduci. Vei fi surprinsa cat de usor vei invata cuvinte; e noi in felul asta. Si cel putin ultimele doua variante sunt asa, ca pentru vacanta, deci te si distrezi invatand!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trucuri de a invata ceva? ce trucaje vrei sa faci cu engleza?

| ToteuMagda explică:

Multumesc,tuturor.❤

| Rust2000 a răspuns:

Este o aplicatie Duolingo te va ajuta.