| Ioanamaria45 a întrebat:

Sa va spun cum sta treaba.
In iunie iulie am fost impreuna cu un baiat pe care l-am iubit din toata inima, insa el s-a despartit de mine fara motiv.
Si in timp ce eram impreuna el era ff bun prieten cu cea mai buna prietena a mea.
Cat timp eram impreuna erau dati in care ieseam afara si ea zicea ca o sa ne vedem si cu el ca asa am vorbit, insa el nu-mi zicea niciodata nimic.
S-a bagat acum 2 luni ce cealalalta cea mai buna prietena si eram si eu de fata si a spus la toata lumea ca ma iubea pe mine si ca regreta ca nu s-a impacat cu mine (intre timp fata se despartise de el ca nu se simtea atrasa).
Eu eram cu un alt tip la acel timp caruia chiar parea sa-i pese de mine, dar cand am auzit ca fostul ma vrea inapoi si ca asteapta sa ma despart de iubitul meu l-am sunat imediat (pe iubit) si i-am spus adevarul.
M-am impacat cu fostul si vorbeam mereu sa iesim pe afara, iar prima oara cand am iesit dupa ce ne-am impacat a adus un prieten si m-a intrebat daca vreau s-o aduc si pe fata aia. I-am zis ca nu poate sa vina si nu prea imi dadea mesaje. Vorbeam rar, iar cand imi raspundea imi raspundea foarte sec.
I-am spus intr-o zi sa-mi zica ce are si a zis ca vrea sa ne despartim.
Cand fata l-a intrebat de ce a facut asta a spus ca m-am schimbat eu (ei erau prieteni buni).
El i-a spus ei ca data trecuta a fost prost ca nu va mai repeta greseala ca el chiar tine la mine, s-a jurat ca asa e si zicea la toata lumea ce fericit e si asa.
Cel mai bun prieten al lui l-a intrebat de ce a facut asta si a spus ca asa vrut.
Ma suna fata aceea sa-mi spuna ca el i-a dat mesaj si i-a spus ce simte dupa 6 luni.
Cum poti sa faci asa ceva? Sa-ti bati joc de relatia mea in halul asta sa ma pui sa renunt la o prietena pentru tine, la iubit, la tot doar asa ca ai vrut sa petreci mai mult timp cu prietena mea.
Ma simt ca ultimul om si ma simt de parca ea e mai buna decat mine in toate privintele. N-am reusit sa trec peste el atunci si acum ma simt distrusa

Răspuns Apreciat de Editori
| KLiNK a răspuns:

La fazele astea îți dai seama de adevăratul caracter al omului. Nasol este că tipi precum derbedeul ăsta sunt mulți. Și nu asta este problema. Problema este că fete ok, care merită o relație normală ajung călcate în picioare și fără pic de încredere în sine. Actuala mea iubită a trecut prin ceva asemănător pe timpul când noi eram doar prieteni. Am ajutat-o în toate privințele. Am ajutat-o să își recapete încrederea în sine și să uite toate prostiile întâmplate. Și așa am ajuns unde suntem acum. Am să îți spun ce i-am spus și ei. Caracterul lui, este ăsta pe care îl vezi acum. Te-ai îndrăgostit de aparențe. Atât timp când el și-a bătut joc de tine, nu merită să mai stea în fața ta. Gândește-te, tot tu plângi după el și tot tu te simți ca ultimul om fără să ai pic de vină. O perioadă de timp nu vei mai avea chef de relații, dar chestiile astea vor trece cu timpul. Important este să vorbești cu cineva despre treaba asta. Crede-mă, omul ăsta nu e genul căruia să îi simți lipsa. Genul ăsta de oameni sunt oameni slabi ce se bazează doar pe aparențe. Asta pentru că la nivel de caracter sunt muci, sunt zero barat.
Baftă.