| Anonim1324354657687980 a întrebat:

Buna,TPU! Sper ca ma puteti ajuta. Noi am facut la scoala Secret Santa(tragem biletele cu numele diferitor colegi si trebuie sa le cumparam cadou). Si nu stiu cum s-a nimerit,dar exact baiatul de care imi place m-a tras pe mine,deci trebuia sa imi cumpere cadou. A intrebat-o pe colega lui de banca,care este prietena buna cu mine, ce sa imi ia. In mod normal nu aveam voie sa spunem pe cine am tras si colega lui mi-a spus mie ca stie cine m-a tras si ca o sa imi PLACA PERSOANA(desi ea nu stie ca eu il plac pe el). Ieri ne-am adus cadourile si mi-a luat o geanta superba de 140lei(m-am uitat pe site-ul magazinului de la care mi-a cumparat-o si i-am vazut pretul). Acum vine intrebarea mea: credeti ca ma place si el? Funda mare pentru cel cu cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu avem cum sa ne dam seama dupa un cadou. Poate el doar a vrut sa faca ceva frumos si aia i-a zis fata aia sa-ti cumpere. Conteaza comportamentul lui cu tine nu un cadou, ca nu esti intretinuta lui sa te cumpere cu bani.

| MirunaL2002 a răspuns:

Eu cred ca da. Mai ales ca majoritatea baietilor stiu ca fetelor le plac gentile. Incearca sa te apropii de el. Asa iti vei da seama. Totusi ai grija sa nu exagerezi, dupa o sa zica ca esti obsedata sau asa. Daca se comporta frumos cu tine, inseamna ca e de bine. Daca e distant, poate a facut acest cadou numai din obligatie... ceea ce nu e bine.
Oricum, bafta!

| aZoR a răspuns:

Te complici prea mult, te asigur ca nu-ti da in cap daca mergi sa-l intrebilaughing (oricum, un cadou frumos eu zic ca 70% te place)