| bebemikutzz a întrebat:

spuneti-mi si mie va rog, care este prima parte a filmului "Piratii din Caraibe". dar si partile 2 si 3 si dk mai suntbig grin...suneti`mi cum se numesc toate dar in ordine. va rog. deoarece vreau sa il vad si eu si nu stiu cu care sa incepbig grinlaughingbig grin.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| FreshGirl a răspuns:

Pirates of the Caraibbean: The Curse of the Black Pearl (2003)- Piratii din Caraibe: Blestemul Perlei Negre (2003)

Pirates of the Caraibbean: Dead Man's Chest (2006)- Piratii din Caraibe- Cufarul Omului Mort (2006)

Pirates of the Caribbean: At World's End (2007)- Piratii din Caraibe: La capatul lumii (2007)

Aceasta e ordinea.
Anul acesta apare al patrulea film "Pe ape si mai tulburi" si e posibil sa urmeze inca un film sau doua.

1 răspuns:
| DeXxa a răspuns:

Pirates of the Carribean: The Curse of the Blackk Pearl(2003)
Pirates of the Carribean: Dead Man's Chest(2006)
Pirates of the Carribean: At World's End(2007)
Pirates of the Carribean: On Stranger Tides(2011)