| DomnishoaraTPU a întrebat:

Buna TPU.
Stiu ca am mai pus odata intrebarea asta dar chiar am nevoie de ajutor.
Acei colegii si colege rautacioase tot nu ma lasa imi pace plus ca diriginta da vina numai pe mine.
Ei ma provoaca eu ma cert cu ei iar apoi e tot vina mea
Am incercat sa ii ignor dar nu merge...
Ce sa fac?!

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Nu te mai lua la cearta cu ei! Stiu ca e greu si ca-ti vine sa le dai una in gura sa le divorteze dintii(am si eu in clasa exemplare din-alea), dar trebuie sa te poti abtine. Gandeste-te ca fiecare rau se plateste

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Sa te muti.
Ei nu o sa se schimbe niciodata, ei se vor purta cum vor cu tine in functie de interese si imprejurari, nu are rost sa lupti pentru nimic.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Tina,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| mont a răspuns:

Nu ii lua in seama, iar daca situatia e grava cauta sa te transferi daca poti.

| SarutDulce a răspuns:

Mai bine ai chemao pe mama ta sa vorbeasca cu diriginta si cu un pisiholog
Am avut si eu asa problema si eu am chemat-o pe mama la scoala am chemat diriginta si pisihologul din scoala si am vorbit intre 4 ochi.A mers de minune.Iar acum nimeni nu-mi mai zice nimic ci din contra ma respecta

| Naty343 a răspuns:

Incearca sa nu ii bagi in seama, chiar daca iti vine sa le dai cate un pumn. Am avut si eu problema asta, dar eu ii si bateam =) iar asa am avut multe probleme cu profesorii. Dar dupa nu i-am mai bagat in seama, si ei nu au mai venit la mine deloc. =)