| ursuletzpufos a întrebat:

stiu ca pare ciudat dar unii imi spun ca sunt o fitoasa iar eu parca imi dau seama de asta dar totusi nu pot sa ma abtin sa nu mai am tot felul de fite totusi dati-mi niste sfaturi mai grele cu care o sa pot sa ma impac mai binisor cu stilul normal de viata inainte nu eram asa dar cand m-am despartit de un aiat am inceput sa fac orice chestii doar sa numi pese si de atunci mam obisnuit sa fiu mai fitoasa totusi mie imi mai place de baiatul acela si as vrea sa ma schimb cumva ca sa pot sa-l recastig inapoi pentru ca eu observ ca atunci cand vorbim vad ceva in ochii lui cum ca el mai tine la mine sh as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi cu care sa imischimb comportamentul! funda!

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

,,Fitele,,se potrivesc in anumite cercuri, dar etalate intr-un colectiv majoritar,, normal,, te scot in evidenta ca un personaj negativ, uneori chiar comic.Bine-nteles ca in jurul tau se formeaza un gol.Ca sa schimbi asta-poate chiar sa-ti recastigi prietenul-trebuie sa redevi mai populara.Incearca sa fi deschisa la conversatii, saritoare la nevoile colegilor, iar pana vei fi acceptata ca o colega normala, incearca sa saluti prima, pe cei care probabil ii priveai mai de sus.Secretele popularitatii sunt putin spectaculoase:comunicare,intelegere, acceptare a parerilor diferite, amabilitate, politete, respect fata de interlocutor.

1 răspuns:
| IrinaCamelia a răspuns:

Pei fitoasele sunt de obicei cu un aer superior, care se uita cu nepasare la tine si se comporta rautacios cu cei din jur. Sfatul meu e sa incerci sa cazi de acord cu tine insuti, incearca sa nu mai barfesti pe nimeni si sa pastrezi un ton mai bland si mai calm.Incearca sa vorbesti respectuos, nu injura sau scuipa asta e primul lucru care le displace la baietii si sa nu fi prea tupeista adica sa nu te iei in gura cu oricine din nimic! Incearca sa fi tu insusti, razi, glumesti si sigur te va observa! Sper ca te-am ajutat!