| Bogdanel200000000 a întrebat:

sunt a 10-a la bio chimie si cine stie poate sa-mi spuna ceva facultati in afara de medicina(nu sunt bun la invatat multa teorie) care nu sunt grele, ca nu prea cunosc toate facultatile, si ce ar trebui sa stii pentru admitere

1 răspuns:
| cookiejar a răspuns:

Asistenta medicala, balneofizioterapie, inginerie medicala, farmacie(e grea, dar nu ca medicina), biologie, chimie, inginerie chimica, chimie alimentara. Ti-am dat doar din domeniul bio-chimie, admiterea depinde de la oras la oras. Intr-un centru universitar precun Cluj, din cate stiu se da admitere doar la farmacie si poate la inginerie chimica, din cele de mai sus, dinc ate stiu, dar cauta mai bine pe site-urile facultatilor. Funda?happy