| EnourmousLove0909 a întrebat:

Buna TPU ..sunt foarte suparata sad ..deeci sa incep ..este vorba despre un baiat, pe care il iubesc ca pe un frate ..si eu cu el vorbim de foarte mult timp... el sta foarte departe de mine, cam prin Arad. si noi putem vorbii doar pe mess, prin mesaje, si la telefon. sunt fericita cu el happy pur si simplu imi este ca un frate.(si am uitat sa mentionez ca are 17 ani, iar eu 14 )..este un baiat foarte copilaros pentru varsta lui. dar aici vine faza naspa. tata a aflat de el, si pur si simplu si-a iesit din mintii sad mi -a interzis sa vorbesc cu el.iar eu am de ales : sa vorbesc cu el, sau sa nu vorbesc cu el..ma doare sufletul numai cand ma gandesc la a doua varianta.pur si simplu nu ma pot vedea fara el. este exact ca si fratele meu. eu nu pot renunta la el.sad am nevoie de ajutor. cam ce as putea face? crying va rog sa ma ajutati... FUNDA ^.^

Răspuns Câştigător
| Adinag a răspuns:

Parintii astia...pai Enour.eu in locul tau as vorbi in continuare cu el. Tatal tau nu te poate controla! NU trebuie sa il minti, dar poti comunica cu el in continuare fara sa stie tata. happy Si daca afla din nou explica-i ca nu iti poate face nici un rau baiatul. Ca de, nu te mananca. Spune-i ca nu e nimic important intre voi. Doar ca va intelegeti foarte foarte bine si nu vrei sa il pierzi. Baga si tu o vrajeala laughing gen:TATI! Daca ma iubesti ma vei lasa sa vorbesc cu el! laughing) Glumeasc. Acum serios, nu o sa te manance tatal tau. Vorbeste cu el si vezi tu cum faci cu tatal tau. Nu are ce sa iti faca.o sa-ti ia netul? Ce naiba, o sa treaca repede. Vezi cum faciwinking Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Relatia voastra e foarte frumoasa.Incearca sa-i explici tatalui tau, sau mamei-sa-l convinga ca o prietenie nu implica neaparat si relatii nepotrivite varstei.Mie mi se pare ok.

| fuzzer a răspuns:

Vorbestu cu parintii tai, ca e doar un simplu prieten. Fara sa exagerezi si sa faci niste scene dramatice gen "E viata mea, eu am sa mor fara el", astea sunt niste simple scene specifice fetelor naive.Ca al doilea argument, nu ar trebui sa innebunesti cand intalnesti o persoana pe net.Sunt multe care se dau ca mieluselul si de fapt sun lupi, gata sa atace.Tu trebuie sa-ti asculti parintii caci ei te sustin si la bine si la rau.Baiatul respectiv, intra pe net cand are chef, vorbeste cu tine cand plictisit si cand crede el de cuviinta.Asculta-ti parintii, si spune-le ca e un simplu prieten si probabil te vor lasa sa mai vorbesti cu el.