| AnonimusGate a întrebat:

Buna TPU sunt foarte trist imi vine sa ma arunc de pe blocul acesta. Am avut o relatie de 5 luni cu o fata si am inceput sa o iubesc cu adevarat ea a ales sa se desparta de mine din cauza ca vrea libertate si cica am fost prea alipit de ea unde mergea ea eram si eu, si totusi ea vrea sa ramanem prieteni... dar chiar nu pot efectiv ma doare ingrozitor sa stiu ca nu o sa o mai pot pupa etc. O iubesc si nu stiu ce sa fac am discutat cu ea si a spus ca nu vrea sa fie din mila ca si ea ma iubeste dar vrea sa fie singura o perioada si nu stiu ce sa inteleg din asta, daca o sa mai fim sau nu impreuna eu nu vreau sa stau si sa sufar ca un caine. ajutati-ma te rog TPU simt ca mor ieri cand ne-am despartit efectiv toata ziua am plans si nu stiu ce sa ma fac sunt cu moralu la pamant, azi noapte nu am putut dormi deloc efectiv ma trezeam din 5 in 5 minute nu stiu ce e cu mine credeti-ma o iubesc si mi-as fi dat viata pentru ea... eu am 17 ani ea 16 fac 18 in decembrie. va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, eu sincer o inteleg perfect. Am avut si eu parte de o despartire din acelasi motiv. Gandeste rational, esti tanar, merita sa te distrezi, sa ai parte de aventuri, sa experimentezi nu sa fii legat de o relatie. Eu o inteleg pe fata asa cum l-am inteles si pe fostul iubit care din aceasta cauza a ales sa ne despartim desi ne iubeam foarte mult. Daca chiar o iubesti, trebuie sa-i intelegi nevoia de libertate. Suntem tineri, trebuie sa ne distram in primul rand, cu persoana iubita stam mai tarziu o viata intreaga. happy Nu-ti irosi tineretea pe asa ceva, bucura-te si experimenteaza cat mai multe si poate si voi o sa va intalniti peste ani si o sa reluati relatia. Discuta cu ea despre asta, vezi daca pe viitor, cand o sa vrea sa se stabilizeze, ar fi dispusa sa incepeti o relatie.

| Clorox a răspuns:

Las-o mai moale iubaretule! Nu ai motive sa mori pentru o fata, bucura-te ca inca vrea sa fiti prieteni deoarece te comportai cu ea ca un caine, este ca si cum ai avea un frate de 8 ani care te sacaie la cap! Fete sunt, doar sa ai rabdare, si nu te supara ca ti-am zis ce, poate, o deranjeaza. Sper sa fii OK!

| UserulAnonim a răspuns:

Of sad imi pare rau sa vad ca suferi, dar va trece, crede-ma. Nu trebuie decat sa-ti umpli timpul cu activitati si sa-ti dezlipesti gandul de la ea happy.
E ok sa plangi, in felul asta te descarci de emotii si elimini mai repede energia negativa. Dar nu merita sa iti iei viata deoarece fete vor mai fi, si exista timp destul pentru asta.
Se pare ca tu chiar o iubesti pe aceasta fata, si desi nu-ti va placea cum suna, trebuie sa-ti recomand sa rupi legatura cu ea.
Degeaba ea vrea sa fiti "prieteni" in continuare daca tu o vezi zilnic vei continua sa ai sentimente, poate chiar mai accentuate pentru ea.

Asa ca sfatul meu, nu fa prostii, nu merita, viata nu se rezuma doar la o fata iar pentru dragoste vei avea timp cand iti revii happy. Pana atunci, experienta asta te va intari ca sa nu mai suferi din orice, pentru a fi mai rezistent. :*
Funda?

| HEDONE a răspuns:

Frate, daca vroia libertate iseamna ca era curva, nu ai de ce sa plangi dupa o curva, daca te iubea nu te parasea...