| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU :* Sunt foarte trista astazi. Vreau sa stiu ce parere aveti voi despre ce mi s-a intamplat. Ieri seara ma`m dus acasa la prietenul meu, cand am ajuns el mi-a zis ca pleaca la petrecerea burlacilor si ia`m zis ca nu te duci, sau daca te duci ia`ma si pe mine. si a spus ca fetele nu au ce cauta acolo. Petrecerea asta era la 2 case distanta de el, mi-a zis ca nu sta mult. am asteptat o ora, doua, si ma`m dus sa vad ce face, l`am urmarit. El de fapt mai era acolo cu doua foste gagici. Eu il sunam intruna si ii suneam s vina acasa. A venit... ia`m spus ca de ce nu m-a luat si a zis ca asa,, ca el nu mai are voie sa iese. si nu ia`m mai zis nimic. A doua zi eu cu el trebuia s mergem la nunta si el mi-a spus ca nu mai merge, peste cateva ore mi-a trimis mesaj ca se duce la nunta. si pe mine m-a invitat, dar tarziu. Ia`m zis ca merg si cu cu el la nunta si a spus ca nu mai am cum ptc mirele facuse deja lista de invitati..eu cred ca este o minciuna. nu cred ca a vrut sa ma ia cu el. Azi plansai, si ma rugai de el sa nu plece, fu indiferent si tot pleca.voi ce credeti despre asta.el spune ca ma iubeste, dar mai vrea sa fie liber sa se distreze. voi baietilor ce credeti? :*

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Bună!
În primul rând, îmi pare rău că eşti tristă, ai motiv, te înţeleg. În al doiea rând, voi fi directă : e o jigodie de om! Probabil te-o fi iubit în trecut sau ceva, dar mai nou pare că şi-a pierdut interesul. E clar că el nu te voia prin preajmă ca să se poată distra aşa că a inventat tot felul de poveşti. Părerea mea, spune-i că dacă mai face de astea o termini cu el, dar ai grijă să fiţi faţă în faţă ca să-i vezi mimica feţei şi să-ţi dai seama dacă chiar îi pasă sau nu. Ştiu că poate fi greu să te desparţi, mai ales dacă o-ţi avea şi vreo durată mare, dar nu are rost să stai lângă un băiat care nu te respectă şi-şi bate în halul acesta joc de sentimentele tale. Noi merităm să fim iubite nu călcate în picioare de nişte mitocani, corect?
Mult succes şi ţine-mă la curent!

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pe scurt, urasc genu ala de barbati de asta pierd femeile increderea in barbati.
De cele mai multe ori tarfe nu's femeile.
Atat am avut de spus.

| MegamortX a răspuns:

Eu cred că îţi trebuie o carte... poate un abecedar.

| realistul01 a răspuns:

Daca te iubea nu proceda cu tine in felul asta

| anonimg a răspuns:

Este bine intr-adevar sa ceri sfat.
Vreau sa iti spun ca daca o persoana nu ofera incredere, atunci rupe orice fel de relatie pe care o ai cu aceasta.
Tu ai gresit ca ai investit timp si suflet in cineva, mai inainte ca sa cunosti aceasta persoana. Te-ai lasat condusa doar de sentimentele inimii, si nu ai tinut seama si de ratiune si de o judecata sanatoasa.
De fapt, majoritatea tinerilor -si nu numai- gresesc in privinta aceasta, lasandu-se purtati doar de sentimente si simtaminte.
Ca oameni am fost inzestrati de Dumnezeu ca sa ne gandim mai inainte de a intra intr-o relatie cu cineva.
Un om iubeste pe cineva numai si numai daca a ajuns sa cunoasca suficient de bine pe cineva. Tocmai de aceea nu poate exista "dragoste la prima vedere"; pasiune da, dar dragoste nu.
Te sfatuiesc sa renunti la acest baiat care nu-ti inspira incredere. Oricat de greu ti-ar fi, renunta la el. Daca la inceputul relatiei face asa, cu cat mai mult mai tarziu.
Cauta-ti un baiat educat, si care stie sa pretuiasca inimile semenilor sai, si care nu se va juca cu ele.
Acestui tanar ii lipseste educatia, si este un baiat usuratic care alerga din floare in floare, cautand doar placerile lui si netinand seama de sentimentele celorlalti. Oare cu un asemenea om ai dori sa inchei legamant?
Este bine sa cauti sa cunosti oamenii; dar niciodata nu trebuie sa ceri o prietenie -sau sa intrii intr-o relatie de prietenie- mai inainte de a cunoaste persoana respectiva. Facand asa, vor fi scutite de suferinta toate inimile.