| AndruZex a întrebat:

Sunt in clasa a 8a, si, ca orice adolescent, ma gandesc la ce liceu sa dau.

Vreau sa dau la Colegiul De Arta Ciprian Porumbescu Suceava, pe specializarea Arhitectura, Arte Ambientale si Design.
Dar, ca sa intru acolo, nu prea stiu ce sa fac. Adica, stiu ca se da un examen cu o saptamana sau doua (?) inainte de examenele propriu-zise (mate - romana) si ca ar trebui sa iau niste ore de desen tehnic, insa... Dupa?

Poate sa-mi explice cineva care a trecut prin asta?

Oh si... cu liceele. Dirigul nostru ne-a spus ca sa punem cat mai multe licee pe nu-stiu-ce foaie care se da tot atunci la examene. Dar daca eu vreau sa dau la arte, si iau examenul artistic, nu mai dau la alte licee... Poate sa-mi explice cineva? Dau fundita :3

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Daca intri la arhitectura ar fi bine, dar pana la urma tu decizi unde intri important e sa nu aplici la litere. Acolo intra aproape toti si nu prea au servici sau gasesc cu salarii de 9 - 13 milioane. Tine minte ca o facultate mai grea are mai multe beneficii pe plan financiar.