| Madalinaaa2497 a întrebat:

TPU! Sunt in clasa a 9 a, la profilul mate-info, insa nu cred ca a fost cea mai inteleapta decizie a mea sa vin aici; as vrea sa ma mut la stiinte sociale. Ma pot transfera din semestrul 2 sau de la anul?
Daca da, ce conditii trebuie sa indeplinesc?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In primul rand trebuie sa fi avut la admitere o medie cel putin egala cu cea de admitere la liceul unde vrei sa mergi.Sa sustii un examen de diferenta in cazul in care la noul liceu o sa ai materii care nu erau cuprinse in programa liceului actual.Sa ai mediile incheiate, cu minim nota 5, fara predispozitie la corigenta.Liceul la care mergi sa dispuna de locuri libere in clasa corespunzatoare. Poti sa te transferi si dupa primul semestru. Aprobarea o soliciti la liceul unde vrei sa mergi.

1 răspuns:
| xMysterioursLikee a răspuns:

Da, te poti transfera, dar trebuie sa ai media mai mare decat ultimul intrat la stiinte sociale.