| Deniix260 a întrebat:

Sunt in clasa a 9a si luni dau teza la romana. Imi puteti spune cei care ati dat deja teza ce ati primit? adica eu am un profesor la romana care nu face nimic cu noi si as vrea sa stiu in mare. multumec! funda

1 răspuns:
| SweetSecrets a răspuns:

Buna! Ar trebui sa stii:
*paronimele,antonimele,sinonimele,omonimele
*sa comentezi figuri de stil
*trasaturile romanului modern dar acum depinde ce va da la eseu(Romanul Maitreyi,Mara, la tiganci, cam astea se studiaza dar daca zici ca tu nu le-ai facut la clasa)oricum la romana e simplu te vei descurca cu siguranta:*!

*