| Cr200013 a întrebat:

Sunt într-o confuzie totala. Acum ceva timp mai exact aprox 6-7 luni am dat de un baiat pe Facebook pe care l-am adăugat, mi-a acceptat și o data îmi dăduse ador la o poza, în fine. L-am vazut si in realitate după puțin timp și de atunci îl plac foarte mult, el mereu e cu gașca și mereu când trec pe lângă el sau când pur și simplu dau de el pe drum observ ca se uita insistent în ochii mei, la fel și eu, nu pot sa nu ma uit la ce ochi frumoși are laughing se uita la storyurile mele de pe insta, mi-a cerut parere acum f mult timp si mda. Am decis sa ma cunosc cu el, asa ca i-am dat mesaj și îl întrebam diferite chestii ca să îl cunosc mai bine, după ce am avut prima conversație, l-am vazut din nou gen am trecut fix pe lângă el și jur ca nu m-am mai simțit asa vreodată laughing el se uita la mine si eu la el și poate doar mi s-a părut dar știți cum e atunci când dai sa zici ceva sau dai sa saluți pe cineva și te oprești brusc?(avea buzele întredeschise) Cam asa a fost momentul. Dar s-a uitat intr-un fel la mine încât după ce a trecut de mine au început sa îmi tremure picioarele (ciudat nu am mai pățit asta). Acum partea mai grea. Înainte sa înceapă scoala (liceu) i-am spus ca îl plac tot printr-un mesaj și el a zis ca "ai zis doar asa ca să știu, nu ai de ce sa regreti" răspunsul a fost ok având în vedere ca nimeni nu ma place și logic ca zis ca nici el nu ma place, daar următoarea zi mi-a dat mesaj o prietena de care m-am distanțat foarte tare cum ca băiatul pe care îl plac i-a votat la story ca o place. Am rămas tablou gen nici măcar nu o cunoaște și mi se pare dubios ca fix după ce i-am spus ca îl plac sa ii voteze chiar prietenei mele ca o place. Cred ca m-am înșelat în privința lui, îl vedeam baiat mai retras și am zis ca poate e mai la locul lui dar nu a fost sa fie. Ce credeți despre asta? Scuze pentru romanul ăsta laughing în continuare îl vad destul de des pentru ca trec pe lângă liceul la care e el și uneori se uita după mine

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu cat esti mai disperata si mai insistenta, cu atat baiatul devine mai nepasator.
Probabil l-ai agasat cu conversatia, cu declaratia, de aceea nu a parut niciodata interesat sa-ti vorbeasca cand v-ati intalnit pe real, ci pur si simplu te-a lasat cu ochii in soare si a trecut mai departe.
Am sfatuit intotdeauna sa nu faca fata prima pasul, ca in majoritatea cazurilor, va regreta.
Lasati si baiatului placerea sa cucereasca, sa va faca avansuri... daca-i luati si singura placere de "vanatoare", lui ce-i mai ramane?
Faptul ca se uita dupa tine cand treci, nu inseamna ca te place sau te doreste, se uita si din frustrare, pentru ca stie ca-l urmaresti.