| ionela12 a întrebat:

sunt la gimnaziu si as vrea sa va intreb care este cea mai bine platita meserie.
am auzit de la colegi ca ar trebui sa ma duc la finante banci!
care va fi meseria voastra?
cel mai detaliat raspuns primeste funda!
as vrea sa scrieti si de ce?

Răspuns Câştigător
| CristiPavel a răspuns:

Cea mai buna meserie este cea care iti place cel mai mult si o faci cel mai bine.
Degeaba incerci sa te faci programator, de exemplu, daca scrii coduri in sila, fa ce iti place si vei face bine.

Fa ce iti place si vei face mult. Facand mult vei deveni bun. Devenind bun vei fi bine platit. Toate meseriile sunt bune.

1 răspuns:
| Roxett a răspuns:

Pai meseriile bine platite sunt: arhitect, consultant software, domeniu IT, avocat, jurist, economist.

Eu vreau sa devin economista pentru ca ma pricep la mate si ma descurc si la calculatoare.