| ClauditzaThaClau a întrebat:

Sunt noua printre voi, nu prea stiu multe despre saite asa ca am cateva intrebari

1)Cu ce ma ajuta funditele?
2)Ce pot face cu punctele?
3)Cum obtin puncte?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Funditele reprezinta dovada ca ai putut sa ajuti pe cineva, sa dai un sfat bun la momentul potrivit. Punctele teoretic nu te ajuta la mare lucru, ci doar iti ridica rank-ul. Obtii puncte daca ti se acorda o fundita (100 de p), daca raspunzi la intrebari si daca primesti voturi.
Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| Alice a răspuns:

Pai daca primesti funda ai un rasp corect, nu pot sa sp ca te ajuta la ceva, doar atat ce te uiti la ele si poti sa castigi userul anului adica ai multe funda...
Nimic.Cu punctele de pe TPU poţi doar să acumulezi experienţă, nimic mai mult.[cu punctele]
Punctele le obti atunci cand rasp corect.
uite ceva amuzant:Iti recomand o ciorba de puncte. intr-o oala tip TPU, pe care o umpli ochi cu apa, adaugi 196 stupizi, 2 folositori si chiar te poti lipsi de inteligenti-daca vrei poti adauga, asa, cativa, de moft. o lasi sa fiarba din zori de zi pana tarziu din noapte, din cand in cand mai gusti din supa, trebuie sa aiba gust de inginer, daca vezi ca nu a ajuns sa indeplineasca consistenta necesara, mai adaugi vrei 50 de stupizi, dar nu mai multi, ca pe urma faci indigestie cerebrala.cand au dat in clocot punctele, adaugi un pumn de folositori-nu de alta dar trebuie sa ii tai din gustul gretos de inginer, folositorii astia trebuie sa fie culesi proaspeti ca altfel nu isi fac efectul.la sfarsit bati 1 inteligent cu alt pumn de puncte-pentru a drege ciorba.laughing. SPER CA TE-AM AJUTAT.
Succes in continuare.

| elisarktis a răspuns:

1 te ajuta sa ai un punctaj cat mai mare 1 fumdita_100 puncte
2)Te ajuta sa ai un nuvel cat mai ridicat
3)raspunzand la intrebari fiind activ primind fundite raspunzand primul, al doilea al treilea, al patrulea la intrebari, etc.
Funda:X

| Zuzzy05 a răspuns:

In primul rand bine ai venit pe TPU>big grin

| Zuzzy05 a răspuns:

Scuze ca mi-a aparut doar partea aia din raspuns:| sincer nu stiu ce are:| ca eu ti-am raspuns la toate 3 (sub)intrebarile. In fine...
Ti-am scris in raspunsul meu sa te uiti la http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
si sa citesti ce te intereseaza in legatura cu punctele si funditele.Scuze din nou.

| Mystyk a răspuns:

Funditele te ajuta sa te dai mare laughing
punctele ii pentru mandrie
pune intrebari, da raspunsuri la altii si obtii punctewinking