| janine9815 a întrebat:

Trebuie sa citesc 2 carti in vara asta. Ce mi-ati recomanda? Am 14 ani si imi doresc carti care sa ma tina prinsa, sa nu ma plictisesc. Mi-au placut foarte mult De veghe in lanul de secara (-J.D. Salinger) si Alchimistul (-Paulo Coelho). Multumesc! Funda happy!

5 răspunsuri:
| ElenaZamfi a răspuns:

Si mie mi-au placut respectivele carti, minunate! Poi ti-as recomanda Singur pe lume-V. Hugo[ e foarte interesanta, si la sfarsit parca ai mai vrea sa fie pagini, sfatul meu e sa nu teuiti ca e lunga, se citeste usor] Mandrie si prejudecata-J. Austen[e de asemenea placuta, si actiunea te tine in suspans],
citeste carti din colectia lui Jules Verne numai asa poti sa-ti imbogatesti vocabularul, nici nu-ti poti imagina cat de mult te ajuta asta.
Bafta!:*

| LittleAnca a răspuns:

Eu una iti recomand Singur pe lume ( e o carte minunata) si O calatorie spre centrul pamantului. Sper ca te-am ajutat.

| XxLauraVaZambestexX a răspuns:

Pai o carte care am citi-o recent si care mi-a placut la nebunie a fost Oksa Pollock, primele doua volume. Pe mine m-am tinut prinsa si seara citeam pana tarziu, fiindca nu puteam sa las cartea din mana. Sper ca te-am ajutatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,,Dama cu camelii''-Dumas fiul
Romane de Honore de Balzac
,,Singur pe lume''-Hector Malot
,, Mihail, caine de circ''-Jack London
,, Interviu cu un vampir''-Anne Rice
,, Piciul''-Alphonse Daudet

| CristianPreda a răspuns:

Citeste Vedenia de Heather Graham.Este foarte tare.