| Melu_Gloria_1994 a întrebat:

va rog sa ma ajutati is pe mine. la inceputul anului un baiat de pe a 8 a ma placea si l.a inceput noi vorbeam pe mess am vorbit 3 zile si dupaaia ma intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu am zis ca nu. si dupa cateva luni eu eram pe la un prieten si acel prieten era in clasa cu el si i.am cerut numarul acelui baiat, noi am mai vorbit si el m-a intrebat iar daca vreau sa fiu cu el si eu am spus da. noi am vorbit decat prin mesaje ca el nu ma baga in seama la scoala si cand ma baga in seama venea cineva la noi. dupa trei zile ne.am certat el a avut un antrenament si nu stiu ce a facut si era nervos si ne.am despartit. eu am sunat-o pe varasa si ea a spus ca o sa vorbeasca cu el. pana la urma ne.am impacat dupa o saptamana ne.am certat. eu am suferit, mult. in vacanta am mai vorbit cu el si nu stiu cum a venit vorba si eu i.am zis ca nu imi mai pasa ce face el si el a zis ca nici lui nu ii mai pasa. acum am mai vorbit cu el. mai imi trimite un trandafir. un pupic pe mess. imi da like la cate o poza. si azi un baiat mi-a propus sa fiu cu el. pe acel baiat eu l.am placut acum 2 ani... nu stiu ce sa fac. va rog puteti sa imi dati si mie un sfat. va rog frumos!

2 răspunsuri:
| advzxcxzxc a răspuns:

Lasa-ti inima sa decida nu noi trebuie sa decidem

| world4u a răspuns:

Daca baiatul precedent nu te lua in seama in public inseamna ca dupa ce veti stabili relatii este posibil ca acesta sa-ti raspunda din nou cu moneda trecuta adica sa nu te bage in seama.Iar faptul ca tu o stii pe vara sa este excelent deoarece o poti intreba despre sentimentele lui fat de tie si ce va face daca veti fi din nou together daca isi va schimba atitudinea, daca raspunsul va fi da este posibil ca sa va intilniti din nou insa nu este exclus ca vor reveni neajusurile relatii voastre.Insa daca el face glumea pe seama ta inseamna ca este pursisimplu o persoana car nu merita atentia ta si nu uita ca baiatul nou este o buna experienta dar si un mod de a-l face gelos pe precedentul.Si totusi trebuie sa constientizezi ce sentimente ai fata de baiatul proaspat aparut care iti propune sa va intilniti daca nu ai simpatie relatia voastra nu avea sens. Sper ca te-am ajutat macar cu ceva)