| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa am ajutati si pe mine cu cv.Va rog!:)Am pus intrebarea asta http://www.TPU.ro/......-baiath_2/ Dupa cum vedeti am prim sfaturi cum sa ii sp si i-am sps ca il plac si ca nu vr sa ne certam sau sa ne ocolim din cauza asta. Iar el mi-a sps ca nu are logik Sa se supere ca il plac? Si a sps ca asta nu o sa se intample niciodata. M-am bucurat fff tare. Dupa ce am vb cu el a iesit si nu a mai intrat pe mess o saptamana si nici nu a fost la scoala.Deci eu una m-am speriat ff tare pentru ca nici colegii lui nu stiau nimic. Dupa o saptamana a venit la scoala teafar si nevatamat;))Practic m-am bucurat ff tare, dar spre surprinderea mea se uita oarecum la mine si zambea dar nu ma saluta. Cand am vazut indiferenta lui automat ca m-am suparat.Nu ca pana acum am vb dar il simteam mai aproape ca vb aproape merew pe mess chiar daca fata in fata nu aveam curajul.Vinerea trecuta m-am dus la bunici la tara si (am uitat sa mentionez ca el sta in aceeasi comuna cu bunicii mei)si am mers cu acelasi tren.Cat am asteptat trenul se tot uita la mine si zambea.Bine acum nu pot sa garantez chestia asta, poate ca mi s-a parut mie, dar sincer atunci se uita totusi la mine.Ne-am urcat in tren si am vrt sa urc la etaj dar daca l-am vazut pe el ca urca eu am ramas jos pentru ca nu am vrt sa crd ca ma tin dupa el si sincer am vrt sa ii arat ca nu imi pasa...(bine imi pasa):P:P:PCand am coborat din tren am coborat pe partea cealalta si pana am trecut eu liniile el trecuse deja pe drum. S-a uitat dupa mine cu siguranta si apoi a inc sa glm cu prietenii lui.Intr-un final i-am ajuns din urma, iar intre noi era o distanta de aproximatim 10 m.Eu vb la telef am trecut pe partea cealalta de drum si uitandu-ma la el obsev ca se uita in spatele lui si daca nu m-a vazut a intors imediat capul in partea cealalta.Sincer m-am simtit bine stiind ca se uita dupa mine, dar totodata eram suparata ca nu vb cu mine.Azi am fost in gara sa imi astept sora si el astepta trenul. S-a uitat la mine si la fel zambea.Cand se propia trenul am trebuie cut pe peron si a venit si el.Se uita in jos si a ridicat usor privirea spre mine si se indrepta totodata.Eu vazandu-l m-am intors cu spatele si m-am facut ca nu imi pasa. El s-a oprit si s-a intors si el cu spatele.Si iar nu am vb...Recunosc poate am gresit si eu dar sincer a deranjeaza comportamentul lui fata de mine, pentru ca stiu ca mi-a promis cv. Mi-am dat seama ca il iubesc si sincer nu stiu cum de s-a intamplat asta asa de repede. Poate ca e din cauza ca ne-am inteles prea bine inainte de asta si acum imi dau seama ca il pierd.Sincer eu as vrea sa fiu cu el sar vad ca nu da nici un semn. Spuneti-mi si voi parerea voastra si niste sfaturi cv.Cum as putea sa accept sau sa intru in vb cu el. Dar sa fie clara treaba eu pe mess nu il bag in seama ca sa imi poate sp ca nu are nimic si la scoala nici sa nu se uite la mine. Funda mare la cel mai bun rasp si vot la celelalte.Multumesc si imi cer scuze ca v-am facut sa cititi atat si + de asta ca am gresit la scriere dar am scris repede.

1 răspuns:
| princess97 a răspuns:

Pai thinking
gaseste un subiect destul de interesant de discutie si purtati o conversatie la scoala. daca nu in public ( printre colegi etc )... intre 4 ochi. intr-o pauza sau cand plecati acasa happy
daca ti se pare ca te evita atunci inseamna ca ii timid sau nu vrea sa vorbeasca cu tine sad
dar vorbiti mult mult mult pe mess. nu conteaza subiectele. doar apropriativa mult happy si incet incet o sa-i dispara timiditatea happy
dar nu trebuie sa faci lucruri de asta gen sa-i intorci spatele, sa-l eviti si etc
acorda-i sansa de a se apropria de tine tongue
P.S:. succes :*