| ElenaErika a întrebat:

Vreau sa ma ajutati sa scap de starea de depresie in care sunt. Parintii mereu se cearta mai mereu, si orice as face chiar daca incerc sa intervin sa calmez spiritele chiar daca incerc sa fiu indiferenta e tot la fel. Acum se cearta peste 2-3 ore se impaca. Poate lor le place viata asta dar eu sincer nu mai suport. Mai am si o sora mai mica [are 1 an] si macar de dragul ei sa incerce sa se controleze. Se cearta si in fata ei, tipa si sincer nu mai suport. Incerc sa ma autocontrolez, dar degeaba am ajuns cu nervii la pamanat. Sunt foarte stresata mereu. Le'am spus ca daca nu se mai suporta sa se desparta. Dar nu vor nici asa. Spun ca ii mai leaga doar sora mea. Nu mai suport sa vad cum se cearta, dar nici nu pot sa plec la priteni sau la bunici cateva zile pentru ca ma gandesc la surioara mea. Saracuta, eu sunt singura care o mai fereste de tipetele lor. Ea e singura care ma face sa ma mai autocontrolez. Va rog as dori un sfat, cat de mic, sa ma ajutati s atrec mai usor peste astea. Deja am ajuns la limita. va rog...sad :-,

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa mergi la un psiholog care o sa te indrume si o sa iti spuna cum sa ii iei pe parintii tai si ce sa le spui sau ar putea sa vb chiar psihologul cu ei!
daca nu vrei sa ajungi pe acolo spune-le tu intr-o zi ca nu mai poti si ca pleci de acasa daca nu inceteaza ca nu vrei sa innebunesti langa ei!
fi dura cu ei si spune-le tot ce ai pe suflet si asa o sa inteleaga ca gresesc!
nu am trecut prin asa ceva si sincer nu stiu cum altfel as putea sa te ajut! chiar mi-e mila cand aud asa ceva pentru ca am o prietena care trecea prin asta si a suferit ft mult!
daca vrei sa mai vb id-ul meu este alinalazea75

1 răspuns: