| Radu_Alexx_2000 a întrebat:

Bună TPU, vreau să vă întreb cum ar trebui sa procedez sa pot sa scap de timiditate? Adică pot vb cu o fata dar in discutii mai intime ma "rusinez" sau habar m-am ce sa mai răspund.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Hmm, pe cat posibil cand e vorba de aceste subiecte mai intime, incearca sa pastrezi misterul, astfel incat sa nu spui nimic concret, ba chiar, pe cat posibil incearca sa transformi totul in gluma, cel putin sa te folosesti de autoironie, astfel tu ii raspunzi, dar nu ii spui nimic concret.
Cu ce te ajuta pe tine asta? In general cu nimic, dar in ochii ei va observa ca esti un tip cu multa incredere de sine, iar ea va interpreta asta intr-un mod pozitiv din start, in timp ce, daca i-ai raspunde strict pe intrebare, e posibil sa spui ceva ce nu ii place, sau, cine stie, sa creada ca tot ce urmaresti este de natura sexuala.

| Kerre a răspuns:

Sfatul meu personal este sa te apuci de ceva ce crezi ca iti va da incredere. De exemplu eu tot ma rusinam cand vorbeam cu o fata, ma balbaiam in ultimul hal si ma inroseam ca o rosie, pana cand m-am apucat de sala, nu stiu sigur dar cred ca asta m-a scapat de timiditate.

| Annabellagirl10 a răspuns:

Poate nu ești timid, ci doar vulnerabil la anumite subiecte. Descoperă ceea ce te intimidează și încearcă sa-ți învingi teama