| EnourmousLove0909 a întrebat:

vreau si eu niste sfaturi de ingrasat ..de exemplu am 13 (merg pe 14) ani si am 40 kg crying. nu imi place deloc cum arat. sunt prea slaba. va rog dati-mi si mie niste alimente care pot ingrasa multt.dar nu vreau sa ma fac obeza laughing vreau sa ma ingras "frumos". sper ca intelegetiwinking laughing dauu fundawinking

3 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Poi aici depinde de organismul tau, si eu la anii tai eram cam bat, si mancam orice si nu se depunea nimic pe mine. Dar acum cu trecerea timpului si munca sedentara am cam depus pe mine. Deci pentru asta inseamna ca ar trebui sa ai si tu o viata mai sedentara la anii tai ca sa incepi sa te ingrasi, dar eu nu iti recomand asta, esti destul de mica, traieste-ti copilaria asa cum esti, si lasa ingrasatul pentru mai incolo. Dar ai grija sa nu dai in extrema cealalta... daca mananci prea mult apoi o sa vrei sa manaci din ce in ce mai mult...si poate nu o sa te mai poti lasa de mancat, atunci cand o sa ajungi sa te mai ingrasi. In concluzie simte-te in largul tau asa cum esti, nu mai fi complexata. Si lasa timpul sa mai treaca.

| Pumpkin a răspuns:

Fa sport, asa pui masa musculara pe tine. Daca te ingrasi mancand, vei pune doar grasime.

| Məğa a răspuns:

Manacna mai mult, mananca sera manaca dulciuri! Dar oricum iti sugerez sa mananci mai mult, gata miscarea, vreo 7'6'5'9 ar fi desutl! sa te ingrasi! laughing