| NeverTooLateee a întrebat:

TPU!

Vreau si eu niste statusuri Despre prieteniee adevarataa love struck

va rog puppy dog eyes Mersi! love struck

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

>>♥De fiecare data cand iti voi vorbi urat,cand ma voi supara aiurea, cand
nu o sa vreau sa te ascult…sa.ti amintesti ca totusi, prietenia noastra
nu.i formata din simple cuvinte. ♥ > Daca mama nu ne-a facut surori a stiut de ce.pentru ca Dumnezeu ne-a facut cele mai bune prietene!>• N`am averi. am doar prieteni. Care ma` suna` sa`mi spuna : " Ai grija` de tine, bah`,te pup, noapte` buna! • >Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată. >Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau!>Totu`i mai usor atunci cand sunt cu ei,
Doar cu ei, cu prietenii mei
Ii numar pe degete ca sunt putini ca ei
Raman cu ei, cu prietenii mei>Doamne, cum as putea sa-ti multumesc
Pentru prietenii pe care mi i`ai dat
Oare lor as putea sa le multumesc
ca-mi sunt prieteni cu adevarat

Stie sa`mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale!

Indiferent ce viata ne va da,indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!

Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul!

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

2 răspunsuri:
| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Viata fara prieteni este ca o masa fara desert.
Alaturi de un prieten adevarat este cu neputinta sa ajungi la neznadejde.
Prietenia = O nava destul de mare pentru a duce doi insi pe vreme frumoasa, dar numai unul cand e vreme rea.

| DianaMrr a răspuns:

Buna happy

`Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.`

`Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…`

`Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.`

`Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.`

`Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.`

`Atunci cand cazi, eu o sa te ajut sa te ridici cand simti ca iti este greu voi fi mereu aici cand toata lumea te va respinge eu voi fi aproape de sufletul tau.`

`Nu ştiu de ce scriu asta, pur şi simplu o fac. Nu ştiu ce să îţi mai spun acum, ar fi prea multe şi oricum nu ar avea rost. Pur şi simplu-mi pasă de tine, şi ştiu că odată ţi-a păsat şi ţie.Nu ştiu de ce-mi pasă, e vina ta. Scuze dacă te-am făcut să te simţi prost, am avut motivele mele, motivele mele să te ţin lângă mine. Nu vreau să pleci, dar îţi mulţumesc c-o faci. Nu uita, pentru mine vei rămâne întotdeauna " P R I E T E N U L ♥ M E U ♥ A D E V Ă R A T!`