| pustoaika_9718 a întrebat:

Buna TPU`! vreau si eu statusuri noi`:X da noi ati inteles? statusuri frumoase`. traite`:X stiti voi`:X clar ca dau funda`:X dau funda la cele mai multe si la cele mai tari`:X

Răspuns Câştigător
| Idk007 a răspuns:

Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!
"Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata.Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce..."

•Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva • love struck
• Nu incerca sa fii a lor • Sunt multsi care nu stiu ce vor • J` tsine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete love struck
Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartitlove struck
Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •
Si am alergat sa invatz sa visez! Si am alergat sa invatz sa iubesc. straight face oh go on! ♥"
Uneori te simti cel mai puternic:esti tu,ii ai pe ei,ei sunt acolo.Tu esti cine ti-ai propus sa fii. Iti vei aminti de ei. Dar el? Vezi tu, pe el n`ai cum sa-l uiti...
laughing Stiu ca o ai pe aia da` Chiar nu`mi pasa Poti s`o minti putin si s`o lasi acasalaughing happy ;x
A fost odata , asta nu inseamna ca va fi mereu
Si daca dragoste nu e,parca e bine !
Intai trebuie sa inveti regulie jocului si apoi trebuie sa joci mai bine ca toti ceilalti
Daca vezi sunete rosii verzi sau gri,esti unde ar trebuii sa fiwinking
Eu nu tin cont c'afara ploua, ca'i zapada sau roua/Mie nu'mi strica vremea starile cum vi se intampla voua\
Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu el,candva,demult? straight face sad.♥"
Lasă`te, lasă`te, lasă`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri. :-
I care about you, I care about me... No, no worry, yes I`m able to be free! :d."
Ea nu e ca restu ea e pur si simplu ea...
Cateodata cand spun: "Sunt bine!" . as avea nevoie ca cineva sa se uite in ochii mei si sa`mi spuna: "Zi-mi adevarul!
Viata n`are " repeat" .Asta ti`o promit .
Pot sa cutreier peste tot cand stau pe loc.
Eu ii spuneam ca aia`s niste idioti
Se pare ca nu a inteles si-a zis.ca e prea riscant… si-a zis tot ce a avut de zis…
Dar esti sarit de pe fix.n-am cum sa te aduc inapoi…Te-ai apucat tu sa gandesti pentru amandoi
Nu pot sa te opreasca Sa traiesti asa cum vrei
Lumea asta te distruge
nu-i inteleg, nu-mi plac, nu-i suport, nu-i vreau .
Chiar daca viata e grea,nu fac din asta o drama !
Ai vrea sa fie bine, dar bine tot nu este, traiesti realitatea, sau poate doar o simpla poveste . :]
Friends are like stars... you can’t always see them, but they are always there.
Am fost ce nu voi mai fii niciodata! Acum sunt asa cum nimeni nu se asteapta !
• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut,
S-a trezit la realitate . A zis că vrea să se pună pe fapTe . : x
-> Sii cand vine vorba de iiubire . Zi`le ca ma ai pe minne . "
Ştii ;>. ;x Dorinţele sunt pe gratis ... >;] Eu Nu ! ;x
Shi daca el no sa'ti mai zica [Noapte Buna ]...Shi daca nici pe strada n'o sa-ti mai zica[Buna]ai prietene care te suna sa'ti spuna esti de 1000 de ori mai buna."
E atata de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.
Nu parasi persoana pe care o iubesti pentru persoana care iti place.Caci persoana care iti place te va parasi pentru persoana care o iubeste

Visam ca dragostea e simpla si trece. Si nu te lasa rece cand o vezi ca umbla cu zece. Crezi ca nimeni nu'ntelege ? E doar in capul tau.
Ca sa ajungi cineva trebuie sa incepi prin a fi nimic.
• Adevaratele dureri sunt cele pe care le duci in tacere si de care nu vrei sa fii nici compatimit, nici mangaiat.
• Viseasa ca si cum ai trai o vesnicie, traieste ca si cum ai muri maine!
• "O iubire mare e mai curând un proces de autosugestie. Trebuie timp şi trebuie complicitate pentru formarea ei."
• "După ce ştii totul, vine îndoiala."
• "Bunătatea adevărată cere neapărat inteligenţă şi imaginaţie."
• Ca prin magie, ce-mi place mie dispare repede.
• Si incepe cu vorbe frumoase , cu care intra imediat la inima , si continua cu gesturi superbe si multa atentie , care te innebunesc .
• "Next time,there will be no next time,I apologize even though I know are lies."
• "Sufletul meu dansa intr-o lume concreta . Sunt inger de`o zi ,ma`mbat cu minunea .
• "→ Venim dintre blocuri d'alea din beton si iubim tot ce tie ti se pare monoton!
• Un alt capitol acum am incheiat.Cartea vietiii mele ramane de continuat "
• Ma indrept spre Drumul Fericirii...:X"
~E o linie subtire intre indiferenta si nesimtire …viata e o fuga dupa fericire si daca imprastii ura in nestire, nu te astepta sa primesti iubire!
~Nu rupe niciodata firul unei prietenii, caci chiar daca il legi inapoi, nodul ramane.
~Daca iti doresti ceva cu adevarat, tot universal va conspira in favoarea ta.
~Prost, cu tendinta de inrautatire.
~Si poate asa am reusit sa iti onorez lasitatea.
~Oamenii te privesc cu ochi rai, stii asta bine, insa nu dai importanta si iese totul ca tine.
~Domina ca sa nu fii dominat!
~Viitorul e trecutul la prezent, dar trecutul ramane trecut, caci prezentul stii sigur ca va schimba un viitor care a fost déjà.
~Imbracat in zambete aproape orice om e fals, am crezut in ochi sincere si da, m-am ars, am vazut in oameni ce nu voiam sa vad vreodata-iubirea si ura cum lovesc ambele deodata.
~Natura nu produce prosti.
~O sa regret cand pentru tine eu nu voi mai fi si ai sa ma chemi atunci, dar sa stii…regretele vor fi prea tarzii.
~Prostia este talentul de a avea conceptii gresite.
~Lasitatea inseamna nu numai sa eviti sau sa fugi, tot lasitate e si daca nu-ti pasa.
~E greu. Nimeni nu a spus ca e usor.
~Uneori incearca sa nu te comporti ca tine.
~Universul nostru moare.
~Ma simt bine, dar nu langa tine.
~Ai ales sa fii ultimul vers.
~Umbra unei strazi moarte.
~Momente de menta.
~Daca crezi ca am uitat de tine, spune-mi.
~Rulezi si fumezi pana adormi.
~Incet, insa sigur si just.
~Pe sub apa, pestii nu put!
~As vrea sa fiu un fir de praf si nimeni sa nu ma ia in seama, pentru ca dispretul trupurilor imi indurereaza sufletul!
~Intr-un final o sa ajungem fata in fata. Noi toti, voi toti – morti in ultima instanta.
~Nu e normal, azi ai zambit artificial; desi esti tanar, te gandesti la final.
~Cica dragostea-I simpla si trece; si nu te lasa rece cand il vezi ca umbla cu 10.
~Tu? Mie?! N-ai ce sa-mi dai! De unde dracuu inima ? Ca n-ai!
~Acum ma uit pe geam si zambesc…Ca-s totusi amintiri frumoase in care ma regasesc.:X
~Dar indiferent cat de tare doare, tu trebuie sa stii ca-I doar o incercare trecatoare.
~A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt , ci a privi amandoi in aceeasi directie .
~Te mai astept o zi sau poate 2 si daca vii ma fac ca ploua .
~Profita de fiecare clipa, ca in fiecare paradis exista cate o ispita.
~Si totusi, imi rezerv dreptul de a ma comporta ca o scorpie.
~Cand ai nevoie de lumina, eu iti aprind un chibrit.
~Pt cea mai mica gaza, din lumea gazelor mele
~Daca maine pleci, maine te uit.
~Uitare si iubire cu effect intarziat.
~Ei viseaza la tine!
~Chiar te astepti ca eu sa cred ca am fost singura care am cazut?
~Adu-ti aminte ultimul mesaj expediat, plangeai de fericire…doar ca ne-am certat.
~Noi facem istorie!
~E un loc in care poti sa visezi oricat ar fi de greu.
~Ultimul zbor. Un gand bun pentru tine, nu mai am.
~O excursie in MAXIMIA!
~Lumea nu dispare atunci cand inchizi ochii.
~Gandim la general, dar traim in detalii.
~Si crede-ma, nu-ti vreau binele, iti vreau raul .
~Astazi voi pleca departe, sa nu ma acuze nimeni ca sunt rupta de realitate .
~Cheama-ma , sunt langa tine, am fost si ieri, voi fi si maine!
~Ca noi 2 nu mai suntem in acelasi film de mult!
~Focul de ieri aproape s-a stins! Insa traiesc, rezist…Asa cum ti-am promis!
~Si mi te imaginez zdrobit de un parbriz, si as fi mult mai fericita.
~Fiind bucuros ca-si poate strange toata viata in 2 valize.
~Si fac tot ce-mi trece prin cap in afara de gloante.
~Petrec in mine viata-mi lipsita de noroc.
~ Arata-mi steaua ta ce straluceste dintre toate, mai mult decat aurul de 24 de karate!
~ Traiesti ca intr-o celula rece , cu regrete, unde soarele apare doar daca-l desenezi pe perete!
~ Fara regrete nu exista zile perfecte, calitatile noi le numim `defecte`!
~ Multi baieti,multe fete.Multe feluri de droguri,prin blocuri.Multe zdrente cu ganduri ascunse, perverse.
~ Iti bagi in vene, sa fii in trend, Bagi pastile cu efect efervescent; te crezi cool evident!
~ Pikachu te uraste!
Cause a girl just wanna have fun .
every story has an end,but in life every end is just a new BEGINNING
A friendship that can end, never really began.
yours or his.

She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

Laughing until your stomach hurts is what friends are for.
Eu nu sufãr de nebunie,me bucur de ea in fiecare minut
Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei.

Si daca vom cadea, vom cadea razand!
Cand facem cate o prostie scapam intotdeauna subtil

All of us failed to match our dreams of perfection. So I rate us on the basis of our splendid failure to do the impossible.
All the things one has forgotten scream for help in dreams.
Dream in a pragmatic way.

Great dreams of great dreamers are always transcended.

A child of five would understand this. Send someone to fetch a child of five.
A friend doesn't go on a diet because you are fat.

A hug is like a boomerang - you get it back right away.

Gravitation is not responsible for people falling in love.

cred ca sunt destule happy

Fundaaa?smug:X

2 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Http://annamarya15.wordpress.com
cauta aici sper sa ti placa ceva din ce gasesti
numai bine
pa, pa

| pustoaika_9718 explică:

Beatrsissu vreau si eu id tau`:*love struck>:d