| Fabb a întrebat:

vreau si eu un status mai funny pentru facebook gen urare de craciun :3
FUNDAA

Răspuns Câştigător
| đɾεαmεɾ a răspuns:

Dimineata m-am trezit,
mosul nu era venit.
a ramas inzapezit?
e cu renii la vopsit?
ori citeste la dorinte
si mananca la seminte?
se gandeste ce s-aduca...
si cadouri, sanatate,
multa pace, libertate,
bunastare si iubire,
fericire si candoare,
toate-ngramadite-n punga! buna ziua, eu sunt Mosu',
cel cu nasu-n pic cam rosu,
si-am venit prin telefon,
nu pe usa sau pe horn,
cu urari de fericire,
sanatate si iubire! Craciun fericit!
l-am visat pe Mos azi noapte,
tot venea c-un sac in spate,
sa v-aduca sanatate
si cadouri multe, toate,
deci asteapta-l, ca el vine,
chiar acum este la mine! Credinta face toate lucrurile posibile. Speranta face ca lucrurile sa continue. Iubirea face toate lucrurile frumoase. De Craciun, sa le aveti pe toate trei! Sarbatori Fericite!

De Crăciun, dacă vine la tine un tip gras şi păros şi te băga într-un sac. nu te speria! I-am scris moşului că te vreau pe tine de Crăciun!

Catelus cu parul' cret
Sa ai jeepu' in cotet
Si o vila cu piscina, pe Madona ca vecina
O lopata pentru bani
La anul si la multi ani!

(Sursa: http://www.tpu.ro/......e-funda-x/ )

sau

1. L-am visat pe Mos azi noapte, venea tare de departe cu un sac mare in spate sa aduca sanatate, deci asteapta-l ca el vine, dar acum este la mine!
2. Pe la geamuri cad stelute, iar pe foc sunt sarmalute, iar bradul e la locul lui, mosul e la treaba lui, sa ne fie noua bine, iaca si Craciunul vine. Craciun Fericit.
3. Mos Craciun bate la usa scoate mana din manusa si va da din palma lui darurile cerului.Langa brad si langa foc sa va umple de noroc.Craciun fericit
4. Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu'n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine.
5. Iata vine Mos Craciun, fara sanioara,
Un ren e bolnav nu-i zapada afara,
Dar in sacul lui are incarcate,
Sincere urari, multa sanatate
Doar belsug in casa si o viata frumoasa
LA MULTI ANI
6. Sunt virusul Mos Craciun. Daca vrei cadouri, trimite telefonul tau la adresa pe care o vei primi in urmatorul mesaj sms.
(Sunt mai multe in sursa/SURSA: http://www.studentie.ro/campus/mesaje_de_craciun_amuzante/c-603-a-48873 )

sau
http://www.ziarulprofit.ro/index.php/mesaje-si-sms-uri-amuzante-de-craciun/

Sper sa fie acolo ceva pe placul tau! :)
Craciun fericit :*

2 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Fraciun Cericit!

| Kariin a răspuns:

True storybig grinaca iti faci timp un minut ca sa-i urez unui necunoscut, doar prieten de facebook, Sarbatori Fericite inseamna ca esti roman!