| UndiscoveredSoul a întrebat:

Vreau un site unde imi arata cum sa acordez o chitara clasica.

Răspuns Câştigător
| Alex_8762 a răspuns:

O chitara clasica se acordeaza in urmatorul fel: ti degetul pe fretul 5 al mi-ului gros si canti astfel primele2 corzi(mi si la)! bun! atunci cand le canti,trebuie sa ai grija sa sune la fel ambele corzi! atunci sunt acordate! si asa mai departe cu la, re, iar la sol(a 4-a coarda) in loc de fretul 5, ti apasat pe fretul 4 si aplici aceiasi regula, canti sol-ul apasat cu si-ul liber si revenim la si cu fretul 5 si ai terminat! sper sa intelegi! mult norocbig grin

1 răspuns:
| Alex_8762 a răspuns:

A,si regula se aplica la orice tip de chitarabig grintongue